Ердоган сам вирішить, що робити зі Святою Софією, - рішення Верховного суду Туреччини

02.07.2020, 12:18
Світові
Собор Святої Софії в Стамбулі - фото 1
Собор Святої Софії в Стамбулі
Верховний суд Туреччини передав естафету президенту Туреччини Реджепу Таїпу Ердогану щодо рішення про перетворення Святої Софії в мечеть.

Про це сьогодні повідомило видання Orthodoxtimes.

Турецькі судді постановили, що указ Кемаля Ататюрка про статус Святої Софії як музею від 1934 році залишається законним. Проте суд зазначив, що нинішній глава Туреччини має право змінити попередній закон.

Причиною судового розгляду статусу Святої Софії стало клопотання Асоціації підтримки пам’яток старовини та довкілля про законність підписаного Кемалем Ататюрком указу 1934 року.

Верховний Суд визнав спроможним закон Кемаля Ататюрка щодо музейного статусу Святої Софії, проте зазначив, що для його зміни буде достатньо нового указу чинного президента.
Якщо в Ердогана таки появиться бажання видати закон, який змінить існуючий статус Софії, то вже 15 липня, в четверту річницю невдалої спроби перевороту, в соборі відбудеться перша молитва.

З огляду на чутливість питання зі Святою Софією, яке може вилитися у міжконтинентальний конфлікт, Сполучені Штати посилили тиск на турецьку сторону, про що свідчить вчорашня заява Державного секретаря США Майка Помпео.

Ердоган сам вирішить, що робити зі Святою Софією, - рішення Верховного суду Туреччини - фото 52738

 

Штати закликають Туреччину "продовжувати підтримувати статус Святої Софії як музею». На думку Помпео, це стане прикладом виконання Туреччиною взятих на себе зобов'язань «поважати традиції віри та різноманітну історію, яка сприяла утворенню республіки».
Однак офіційна Анкара висловила здивування заявою держсекретаря США і відповіла, що Свята Софія є власністю Туреччини, як і всі культурні цінності в країні, і що це внутрішня справа в межах суверенних прав Анкари.

Василь Домбровський для РІСУ