Ердоган заявив, що "Єрусалим - турецьке місто"

Ердоган заявив, що "Єрусалим - турецьке місто" - фото 1
Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган під час своєї промови заявив, що "Єрусалим - турецьке місто". Він аргументував це тим, що контроль Османської імперії над містом здійсновався чотири століття (у 1517-1917 роках).

Про це він сказав у четвер на виступі перед депутатами в Анкарі, повідомляє ТСН з посиланням на The Jerusalem Post.

"У цьому місті (Єрусалимі - ред.), яке нам довелося залишити в сльозах під час Першої світової війни, все ще можна натрапити на сліди османського опору. Тож Єрусалим - це наше місто, місто від нас", - заявив Ердоган.
Він також пригадав, що стіни Єрусалиму, які стоять і сьогодні, а також Купол на скелі в Старому місті Єрусалиму, були реконструйовані та відновлені Сулейманом Пишним, який царював в Османській імперії у 1520-1556 роках.

"Питання Єрусалиму для нас не є звичайною геополітичною проблемою. Перш за все, нинішній вигляд Старого міста, що є серцем Єрусалиму, збудував Сулейман Пишний з його стінами, базаром, і багатьма будівлями. Наші предки століттями виявляли свою повагу, підтримуючи це місто в пошані", - додав турецький президент.

Далі Ердоган звернувся до палестинського питання, заявивши, що "ми вважаємо за честь від імені нашої країни та нації висловити підтримку за права пригнобленого палестинського народу на кожній платформі, з яким ми живемо століттями".

"З таким розумінням ми будемо стежити як за палестинською ситуацією, яка є кровоточивою раною світової совісті, так і за ситуацією в Єрусалимі до кінця", - підсумував він.