Фахівці пропонують удвічі збільшити буферну зону Лаври

15.12.2010, 10:20
Фахівці пропонують удвічі збільшити буферну зону Лаври - фото 1
Інститут досліджень охорони пам'яток запропонував Концепцію генерального плану розвитку Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, яка передбачає збільшення буферної зони Лаври з 107 до 277 гектарів.

Lavra_w.jpgІнститут досліджень охорони пам'яток запропонував Концепцію генерального плану розвитку Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, яка передбачає збільшення буферної зони Лаври з 107 до 277 гектарів.

Як повідомляє ЛIГАБiзнесIнформ з посиланням на прес-службу Міністерства культури, концепцією пропонується комплексне вирішення функціонального зонування буферної зони, яка повинна бути органічним оточенням пам'ятника всесвітнього значення.

Зокрема, паркові масиви з півночі, сходу та півдня повинні зафіксувати ландшафтний контекст архітектурного ансамблю Києво-Печерської лаври, а музеї і туристична інфраструктура з західної сторони повинні створити цілісний ансамбль, що гарантувало б недоторканість прилеглої території забудовниками.

Така концепція була підготовлена в рамках розробки нового Генерального плану розвитку Києва і його приміської зони до 2025 року. Експерти Києво-Печерського заповідника схвалили концепцію і рекомендували до затвердження.