Фахівці шукають найкращі рішення для реставрації двох храмів Львівщини зі спадщини ЮНЕСКО

21.10.2023, 09:46
Культура
Фахівці шукають найкращі рішення для реставрації двох храмів Львівщини зі спадщини ЮНЕСКО - фото 1
У Кракові 12-14 жовтня відбулась міжнародна наукова конференція, присвячена дерев’яній сакральній архітектурі Польщі та України.

Про це повідомив Департамент архітектури та містобудування Львівської ОДА.

Організаторами заходу були польський Інститут національної спадщини та Польський комітет ЮНЕСКО.

Теми, які підніматися на конференції, стосувалися сучасних викликів у сфері культурної спадщини (кліматичних, а також загроз під час воєн та збройних конфліктів); моніторингу стану пам’яток та виконання ремонтно-реставраційних робіт на них; заходів, спрямованих на захист дерев’яної архітектури; технологій та матеріалів реставрації пам’яток.

«На території Львівщини маємо 4 із 16 дерев’яних церков Карпатського регіону, що входять до списку світової спадщини ЮНЕСКО. Всі вони потребують особливої уваги та захисту», – повідомила директорка департаменту Олена Василько.

Вона заявила, що наразі розглядають питання реставрації церкви Святого Духа в Потеличах та церкви Собору Пресвятої Богородиці у Маткові, аби вберегти їхній автентичний вигляд від руйнувань.

Фахівці шукають найкращі рішення для реставрації двох храмів Львівщини зі спадщини ЮНЕСКО - фото 123371

Для цього Департамент архітектури та містобудування шукає різні можливості, в тому числі і за кордоном, додає директорка департаменту.

До прикладу, два тижні тому, на запрошення департаменту, фахівці Національного інституту польської культурної спадщини закордоном «Полоніка» оглянули розписи та конструктивні елементи церкви в Потеличах, щоб оцінити їхній стан і запропонувати найкращі рішення для реставрації.