Фанатик осквернив статую Христа на Via Dolorosa в Єрусалимі

Фанатик осквернив статую Христа на Via Dolorosa в Єрусалимі - фото 1
2 лютого, у свято Стрітення Господнього, вандал осквернив статую Ісуса у католицькому храмі в Єрусалимі.

Як повідомляє CREDO з посиланням на Aleteia, це сталося у каплиці Бичування на Via Dolorosa — шляху, яким Ісус йшов до Голгофи, де Його розіп’яли.

Поліція затримала підозрюваного, яким виявився американський турист, чиє ім’я наразі не розголошується.
Згідно зі звітом поліцейських, він увійшов до каплиці, скинув статую на підлогу, а потім розбив їй обличчя. Під час свого арешту чоловік кричав: «В Єрусалимі не можна ставити ідолів, це святе місто!»

Повідомляють, що він проходить психологічну експертизу для встановлення стану його психічного здоров’я. Каплиця, у якій стався напад, перебуває під юрисдикцією францисканської Кустодії Святої Землі.
Згідно з заявою Кустодії, оприлюдненою на її сайті, нападник був радикальним юдеєм. У заяві також сказано, що цей напад — вже п’ятий подібний інцидент, який трапився протягом останніх тижнів; певний час тому радикальні юдеї вчинили акти вандалізму біля Нових воріт, неподалік штаб-квартири Кустодії.

Близько двох тижнів тому в Єрусалимі розгромили християнське кладовище і виявили графіті «Смерть християнам» на стінах монастиря у вірменському кварталі. Від вандалізму також постраждало приміщення маронітської церкви у Маалоті.

«Ми із занепокоєнням стежимо та рішуче засуджуємо зростання серйозних актів ненависті та насильства проти християнської спільноти в Ізраїлі. Це не випадковість, що легітимізація дискримінації та насильства в громадській думці та в поточному політичному середовищі Ізраїлю виливається в акти ненависті та насильства проти християнської спільноти. Ми очікуємо та вимагаємо, щоб ізраїльський уряд і правоохоронні органи діяли рішуче, щоб гарантувати безпеку для всіх громад, захист релігійних меншин і викорінення релігійного фанатизму», — йдеться у заяві Кустодії.