«Феофанія» як валіза без ручки, - митрополит ПЦУ про "незалежність" УПЦ МП

«Феофанія» як валіза без ручки, - митрополит ПЦУ про "незалежність" УПЦ МП - фото 1
УПЦ МП на четверту річницю «Феофанії» так і не спромоглася опублікувати документи Собору, в першу чергу Статут.

На це звернув увагу митрополит ПЦУ Євстратій (Зоря).

"Тобто зібрання було, але які там сталися рішення - кожен може трактувати, як хоче. Для одних це «автокефалія без проголошення автокефалії», для інших - «підтвердження канонічного звʼязку з Матірʼю-Церквою» - Моспатріархією", - зазначив він.

Причина такого стану проста, пояснив єрарх ПЦУ - доки нема документів, то можна підтримувати баланс з керівництвом в Москві. УПЦ МП не рве з Патріархією, а за це Патріархія не оголошує керівників УПЦ МП розкольниками.

"Зрештою, обидві сторони просто чекають завершення війни, аби тоді поставити крапки над ї та ё. Просто в травні 2022 і там, і там вірили, що «дуже скоро» все завершиться і «Феофанія» не стане проблемою. Тепер, на пʼятому році по «Феофанії», вона ніби як валіза без ручки - і нести далі неможливо, і кидати шкода.

Прихильники незалежності від МП розчарувалися в «Феофанії», зрозумівши, що це було не рішення, а спосіб його уникнути.

Для супротивників розриву з МП «Феофанія» - це занадто схизматично. Це відступ від церковної єдності та руйнування «святой русі».

І десь посередині - митрополит Онуфрій, який всіляко уникає того, аби як одні, так і інші мали привід його критикувати", - підкреслив митрополит ПЦУ Євстратій.

Слід зауважити, що РПЦ не вважає ні Онуфрія, ні інших єрархів цієї конфесії, представниками незалежної Української Церкви, не зважаючи на усі гучні заяви прихильників УПЦ МП.