Філарет попросив Папу Франциска допомогти звільнити ув’язненого в Італії нацгвардійця Віталія Марківа

Філарет попросив Папу Франциска допомогти звільнити ув’язненого в Італії нацгвардійця Віталія Марківа - фото 1
Владика Філарет написав відкритого листа на підтримку патріота, бійця Національної гвардії України Віталія Марківа, який ув’язнений в Італії, а також закликав Папу Франциска клопотати про незаангажований суд.

Про це повідомляє пресслужба УПЦ КП.

Філарет назвав Марківа - прикладом української незламності.

“Ви ще молодий чоловік, але вже є зразком справжнього свідомого українця. Живучи довгий час в Італії, Ви не перестали любити свою Батьківщину і, коли в неї трапилася біда, не роздумуючи повернулися, щоб боротися за її Незалежність і майбутнє”, — написав владика.

“Закликаю українців, які нині живуть в Італії, проявити свою громадянську позицію та всіма законними методами домагатися справедливого суду, долучившись до міжнародної акції „Free Markiv“.

Звертаюся до Його Святості, Папи Римського Франциска, міжнародної та правозахисної громадськості, звернути увагу на цю ситуацію та, зі свого боку, клопотатися перед Урядом Італії про незаангажований судовий розгляд у справі українця Віталія Марківа”, — написав Філарет.

Віталій Марків - старший сержант батальйону оперативного призначення імені генерала Сергія Кульчицького Національної гвардії України. Учасник Революції гідності та російсько-української війни, зокрема боїв за Слов'янськ. Громадянин України та Італії.

12 липня 2019 року суд в італійському місті Павія засудив Марківа до 24 років в'язниці за ймовірну причетність до загибелі італійського фоторепортера Андреа Роккеллі на Донбасі в травні 2014 року. Марківа помістили до виправної колонії «Опера» в Мілані, де відбувають покарання злочинці за особливо тяжкі злочини.

Італійський адвокат Марківа Раффаеле делла Валле вказує на абсурдність звинувачень.

20 листопада Україна подала апеляцію на вирок.

31 серпня 2020 року голова МВС України Арсен Аваков заявив, що Національна поліція України має докази невинуватості Марківа.

Сторона захисту українського нацгвардійця Віталія Марківа в Італії подала 11 вересня до апеляційного суду нові виправдувальні докази у цій справі.