Філарет заявив, що СБУ допомагає Церкві дізнатися правду про священиків

17.11.2021, 09:37
Держава
Філарет заявив, що СБУ допомагає Церкві дізнатися правду про священиків - фото 1
В Україні існує зв'язок Служби безпеки України з Церквою, заявив на телеканалі "Україна 24" екс-очільник Української Православної Церкви Київського Патріархату Філарет.

Про це повідомляє сайт телеканалу.

"Зараз існує СБУ? Існує. Є зв'язки Церкви з СБУ? Є, але це зовсім інші зв'язки. Зустрічаються, допомагають нам, показують, де правда, а де - ні. Бо вони знають краще все. Тобто з боку СБУ немає жодного втручання в церковні справи.

Наприклад, звинувачують такого-то священика в таких-то злих вчинках. Правда це чи ні? Нам важко розібратися в цьому, а СБУ має більше можливостей знати правду. Тому вони можуть, якщо ми звертаємося, нам допомогти дізнатися правду", - сказав він.

Нагадаємо, раніше владика Філарет заявляв, що У Радянському Союзі усі православні єрархи змушені були співпрацювати з Комітетом державної безпеки (КДБ).

"Не було жодного єпископа, який не мав би контактів з ними. Якщо він не мав контактів, то він не був єпископом. Тому, якщо хтось з архиєреїв тих скаже, що він не мав контактів (із КДБ – ред.), то це означає, що він говорить неправду. Я це точно знаю", – зазначив єрарх.

За його словами, без "співпраці" з КДБ священнослужителі СРСР не могли повноцінно виконувати свої обов’язки, бо їхні рішення не мали юридичної сили, без згоди спецслужб єрархи не могли призначити жодного священнослужителя.