Фільм «Щедрик» 13 грудня з’явиться на Netflix

02.12.2023, 10:38
Культура
Фільм «Щедрик» 13 грудня з’явиться на Netflix - фото 1
Українсько-польська стрічка «Щедрик» з 13 грудня стане доступною на платформі Netflix.

Про це повідомляє Державне агентство України з питань кіно.

Як нагадали у Держкіно, картина описує події, що розгортаються з 1938 року в Івано-Франківську, тодішньому Станіславові. Одна імперія витісняє іншу, владущі режими ворогують, стрімко змінюється світ довкола. У одному будинку по сусідству жили кілька сімей різних національностей – українці, поляки, німці та євреї.

Каральний режим СРСР, що прийшов 1939 року, позбавив дітей їх батьків. А коли на імперію Сталіна напала нацистська Німеччина в ході Другої світової війни, вони відчувають всі тяготи ворожої окупації Третього Рейху, що схожа на безвихідь. Знедолені дівчатка потрапляють до викладачки співу Софії. Її донька Ярослава понад усе прагнула примирити світ чарівливою мелодією українського «Щедрика». Всю війну вони живуть, як одна родина, співають пісень та чекають на визволення. Але прихід Червоної армії та відновлення радянської влади перетворює їх життя ще на більші тяготи: замінивши добровільне ув'язнення на примусове. Чиновники силоміць вивозять маленьких дівчаток зі створеного Софією прихистку до дитячого будинку. Також вони вбивають німецького хлопчика,якого взяла у прихисток мама-українка,бо підозрюють його в нацистській діяльності, незважаючи на те,що це лише дитина. В умовах жорстокого перевиховання, післявоєнних утисків та протистояння СРСР зі світом, дівчата не втрачають своєї національної ідентичності.

Слова та музика «Щедрика» Миколи Леонтовича поєднала їхні долі й через десятиліття у суцільному мороці німецького та радянського поневолення. Для підкреслення розмаїтості культур, у фільмі звучать святкові пісні, притаманні кожній із представлених національностей.

Автори фільму також зосередили увагу на унікальні традиції святкування Різдва у поляків та українців.

Фільм створено компанією «Ама Віжн» у співпраці зі Stewopol за фінансової підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України й інформаційної підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Касові збори історичної драми «Щедрик» режисерки Олесі Моргунець-Ісаєнко за тринадцять тижнів прокату в Україні становили 10 884 386 млн грн.

Теги: #Щедрик