• Головна
  • Новини
  • Світові
  • Фінансова криза змусила латинський патріархат Єрусалима продавати своє  майно на Святій Землі...

Фінансова криза змусила латинський патріархат Єрусалима продавати своє  майно на Святій Землі

19.06.2020, 12:36
Світові
Латинський патріархат Єрусалима продає свою власність на Святій Землі: нерухомість та територію в Йорданії, а також у Назареті. Він змушений був зробити це у зв’язку з катастрофічною фінансовою ситуацією, а саме жахливими боргами, які останнім часом перевищили суму в 100 млн доларів.

Ця заборгованість є наслідком поганого фінансового управління патріархатом під час будівництва Американського університету в Йорданії. Про це пише Католицький оглядач.

Архиєпископ П'єбаттіста Піцабалла розповідає, що його призначення адміністратором апостольського патріархату 2016 р. було пов'язане також і з цими проблемами.
Упродовж останніх чотирьох років адміністрацію реорганізували і зібрали фонди для виплати боргу. Усі ці кроки виявилися недостатніми, тому патріархат мусів прийняти болісне рішення продати своє майно спочатку в Йорданії, а потім, коли виявилося замало, також і в Назареті.

У повідомленні вказується, що покупець – арабський бізнесмен, а патріархат досі володіє територією 10 га в рідному місті Ісуса. Вони будуть служити місцевій християнській спільноті.

Додамо, Патріарх Єрусалима — титул, дарований архиєпископу Єрусалима латинського обряду. Митрополія Єрусалима має юрисдикцію для всіх католиків латинського обряду в Ізраїлі й Палестині, а також у Йорданії та на Кіпрі.

Патріарх Єрусалима — нині єдиний східний патріарший титул, що надається єпископу латинського обряду. Латинський патріарх Єрусалима не очолює Церкви, як окремоі інституції, а є єпископом, який очолює єпархію з почесним титулом патріарха.