Франція поставила Ердогану ультиматум

06.11.2020, 12:14
Світові
Франція поставила Ердогану ультиматум - фото 1
У французькому уряді можуть жорстко відреагувати на політичні провокації, до яких вдається президент Туреччини Реджеп Ердоган. Міністр закордонних справ країни Жан-Ів Ле Дріан припустив введення санкцій після агресивних заяв проти Парижа.

Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на радіостанцію Europe 1.

За його словами, перш за все йдеться про вислови на адресу президента Еммануеля Макрона. "Президент Ердоган зараз регулярно виступає з неприйнятними заявами насильства, навіть ненависті... Це направлено не тільки проти Франції, існує повна європейська солідарність з цього питання, і ми твердо наполягаємо, щоб Туреччина відмовилася від такої логіки", — зауважив дипломат.

Ле Дріан додав, наразі усі країни Євросоюзу готові підтримати відповідні санкції у разі необхідності. "Європейська рада, яка об’єднує глав держав і урядів 27 членів Європейського союзу, вирішив, що він вживе необхідних заходів щодо турецької влади", — додав він.

Французький міністр резюмував, що засоби з тиску у вигляді санкцій будуть реалізовані, якщо Туреччина все ж таким не відмовиться від своєї риторики.

Нагадаємо, 16 жовтня у передмісті Парижа був жорстоко вбитий радикальним ісламістом учитель коледжу. Конфлікт спалахнув через слова Макрона, який назвав це вбивство нападом на свободу слова, від якої країни не відмовиться. Це викликало обурення з боку кількох мусульманських країн, серед яких найбільш гостро виступила Туреччина. Ердоган буквально натякнув на ментальні хвороби колеги-президента.

У Франції у жовтні було скоєно три акти ісламістського тероризму. Обставини і мотиви четвертого нападу – на православного священника 31 жовтня у Ліоні – ще розслідуються.