Генсек Всесвітнього баптистського альянсу відвідав Україну

Генсек Всесвітнього баптистського альянсу відвідав Україну - фото 1
В Ірпені 16 лютого відбулося перше засідання Ради Союзу у цьому році. Учасниками стали обласні пресвітери, правління Союзу та інші служителі, що входять до складу Ради.

Про це повідомляє прес-служба ВСЦ ЄХБ.

Особливий гість засідання – Елайджа Браун, генеральний секретар Всесвітнього баптистського альянсу (Baptist World Alliance, BWA).

Елайджа Браун – фахівець з питання прав людини та релігійної свободи. Започаткував агентство захисту релігійної свободи, ставши його виконавчим віце-президентом і генеральним директором Wilberforce Initiative 21st Century. Він проводив роботу із захисту прав людини в Південному Судані, Нігерії, Еритреї, Іраку, Непалі та інших країнах.

На засіданні Ради Союзу Елайджа Браун поділився роздумами зі Слова Божого та запевнив, що баптистські церкви світу моляться за Україну. Він поділився інформацією про служіння Всесвітнього баптистського альянсу, адже за останні десять років баптистська спільнота у світі збільшилася на 29%. Елайджа Браун розповів, що у багатьох країн є значна кількість викликів щодо релігійної свободи.

Василь Фурта, заступник голови ВСЦ ЄХБ інформував про конференцію «Пастор і його сім’я» – підготовку, концепцію, формат, теми та програму. Конференція відбудеться 7-8 березня, а цільова авдиторія – пастори і їхні дружини.

Роман Сухар, керівник комітету молодіжного служіння ВСЦ ЄХБ, повідомив, що 18-23 липня відбудеться Всеукраїнський молодіжний фестиваль на березі моря в Одеській області. У ньому візьмуть участь 2 000 молодих людей.

Серед інших питань під час засідання йшлося про підготовку до Третього місіонерського форуму, статистичний звіт і матеріальне служіння. Обговорювали різні ситуації служіння церков Братства на випадок військових дій. Також говорили про розвиток лідерських груп наставництва і груп пасторської взаємодії в ООЦ. Пресвітери, які мають бажання розвинути це служіння в обласних об’єднаннях, зустрінуться 29-30 березня в канцелярії ВСЦ ЄХБ.

Роман Вечерківський, заступник голови ВСЦ ЄХБ надав інформацію про, те, що за минулий рік в Україні було відкрито 23 церкви та розпочалися 35 груп з метою заснування нової церкви. Щодо зовнішньої місії, було зазначено, що українські місіонери звершують служіння у 18 країнах. У двох містах – в Одесі та Харкові ведеться робота з іноземними студентами

На завершення члени Ради звернулися до церков зі словами підбадьорення і заклику до молитви за Україну.

Наступне засідання Ради ВСЦ ЄХБ заплановано на 25-26 травня 2022 року.