Глава Кіпрської Церкви розкритикував Москву за неправильне ставлення до української автокефалії

16 березня, 10:08
Православні
Глава Кіпрської Церкви розкритикував Москву за неправильне ставлення до української автокефалії - фото 1
Архиєпископ Кіпрської Православної Церкви Хризостом переконаний, що «росіяни не мали рації» щодо питання автокефалії Церкви України.

Про це він заявив у інтерв’ю Cyprus Times, повідомляє "Релігійна правда".

Коли його попросили прокоментувати питання визнання автокефалії Православної Церкви України, архієпископ вкотре наголосив: «Росіяни не праві».

Коментуючи реакцію членів Священного Синоду Кіпру, які не схвалили його позиції, він сказав: «Я пояснив їм, але вони не хотіли розуміти. Мені байдуже».

У цьому ж інтерв’ю Хризостом прокоментував чутки про його відставку. Він заявив, що не збирається здаватися.

«Я не знаю, скільки ще Бог захоче, щоб я жив. Я борюся. Я не збираюся здаватися, я не зацікавлений у призначенні наступника. Немає підстав для цього», – підкреслив він.

«Бог випробовує нас стільки, скільки ми можемо витримати», – сказав він, коли його запитали про стан його здоров’я. І, висловлюючись від щирого серця, він визнав, що час для нього вже не є проблемою. «Незалежно від того, житиму я день, місяць чи рік довше, це буде Боже рішення», – зазначив він.

«Відтепер я належу до Бога. Мене час не цікавить», – додав він. Крім того, він зізнався, що будував плани щодо того, де хотів би бути похований.

«Я сказав, що маю до цього підготуватися. Я не знаю, коли я помру. Коли Бог захоче, щоб я покинув Землю, я буду готовий», – підсумував він.