Глава МЗС Росії Лавров заступився за УПЦ МП

Глава МЗС Росії Лавров заступився за УПЦ МП - фото 1
Сергей Лавров звинуватив Україну в боротьбі проти УПЦ МП. Він також заявив про «захоплення храмів».

"Особливо блюзнірським є вторгнення київської влади з подачі своїх заокеанських господарів у таку чутливу сферу як релігія. Триває огидна кампанія проти Української Православної Церкви. Дедалі голосніше лунають заклики заборонити її та майно, яке їй належить, передати розкольникам", – заявив 24 жовтня Лавров у зверненні до пленарного засідання XXIV Всесвітнього російського народного собору, яке зачитав посол з особливих доручень МЗС Геннадій Аскольдович, передають росЗМІ.

"Своєю чергою західні геополітичні „інженери“ невтомно працюють над руйнуванням духовних зв’язків Московського Патріархату та братських помісних православних церков. З метою дискредитації та очорнення Російської Православної Церкви розгорнуто нечистоплотну кампанію в засобах масової інформації. Практикується відкрите цькування священнослужителів РПЦ, звучать вимоги до керівництва різних конфесій засудити дії Росії", – додав Лавров.

Таку заяву Глави МЗС Росії прокоментували у Духовному фронті України:

"Лавров запевнив у тому, що не припиняються «захоплення храмів», гоніння на віруючих та священнослужителів УПЦ МП. По суті він повторив ті ж самі наративи, що і УПЦ МП повторює вже багато років, особливо після надання Томосу ПЦУ і хвилі переходів після повномасштабного вторгнення.

Глава МЗС Росії невдоволений, що Захід нібито працює над розірванням зв’язків Московського Патріархату із іншими Церквами. Ймовірно він мав на увазі ситуацію в Литві, Латвії та Естонії, де РПЦ стала токсичною організацією.

Очевидно, що Лаврову не подобається, як в Латвії, Литві та Естонії вимагають від РПЦ зробити те, що роблять всі совісні та Богобоязні священики – визнати гріхом (злочином) дії путінських військ.

Спільні наративи в УПЦ МП і в найвищих керівників Росії, яка веде війну проти України, наштовхують на низку висновків і припущень. Зрозуміло, що Росія не стане просто так вписуватись і захищати інтереси проукраїнської релігійної організації, а от все те, що в Україні працює на Росію – так. Саме тому РФ захищає всі проросійські політичні партії і УПЦ МП".