Глава УГКЦ дав настанови учасникам першого екзархального Собору в Італії

14.12.2020, 11:45
Католики
Глава УГКЦ дав настанови учасникам першого екзархального Собору в Італії - фото 1
Під час першої сесії Собору Апостольського екзархату для українців католиків візантійського обряду в Італії на тему «Еміграція, поселення і глобальна єдність УГКЦ у посткоронавірусному світі» до його учасників звернувся Патріарх Святослав.

Перша сесія собору розпочалася 11 грудня Архиєрейською Літургією в катедральному храмі Святих Сергія і Вакха в Римі за участі владики Діонізія, першого екзарха для українців католиків візантійського обряду в Італії, духовенства, монашества, під супровід співу семінаристів Папської української колегії Святого Священномученика Йосафата.
Сесія собору відбувалася в онлайн режимі через ZOOM-платформу. Про це 14 грудня повідомив Департамент інформації УГКЦ.

Як зауважив Глава УГКЦ, Церква готується до загальноцерковного Патріаршого собору на тему: «Еміграція. Поселення. Глобальна єдність Церкви», який мав відбутися в цьому році, але його було скасовано через пандемію коронавірусу.

«Ми відклали проведення Патріаршого собору на певний час і до кінця не знаємо, коли його делегати з усього світу зможуть приїхати до України», - додав очільник УГКЦ.
У своєму слові до учасників екзархального собору Блаженніший Святослав наголосив, що важливими є відповіді на три запитання: хто ми є, де ми є, як нам бути разом. «Я прошу, аби в днях вашого соборування ви долучилися до пошуку відповідей», - закликав він. Далі промовець пояснив в якому контексті варто відповідати на три поставлені запитання.

"Хто ми є? «Насамперед, ми є християнами. Що означає сьогодні бути християнином в Італії, яка має своєю традицію, культуру і переживає нові непрості часи? Що означає бути греко-католиком в Італії, сином і донькою помісної УГКЦ? Що означає бути українцем в Італії? Ці складові ставлять завдання, щоби там, де сьогодні перебуваєте, ви могли бути собою і втілювати свою ідентичність, а не втрачати її, нею жити, її свідчити, нею ділитися в країні вашого поселення»,- пояснив Предстоятель Церкви.
На його переконання, Церква рухається за вірними в різні країни світу, зокрема й туди, де ще ніколи не було її структур. Історія церковного руху за своїми вірними в Італію є наочним і гідним прикладом цього. «Необхідно знати куди рухаються і де завтра будуть наші люди.

«Заохочую тих вірян, які вже остаточно пов’язали свою долю з іншою країною, вчитися, змагатися, займати високі посади в Італії, бути успішними, долучатися до загального добра народу, в якому живете. Разом із вами тоді буде рухатися статус, добробут, а відтак повага місцевих людей до української громади в цілому світі, зокрема й до вашої Матері-Церкви. Потрібно вчитися не лише правильно говорити італійською, а на цій мові говорити доцільні важливі речі», - сказав Блаженніший Святослав.

"Як нам бути разом? - запитав Патріарх УГКЦ.., - Є багато дітей нашої Церкви, які виїхали до Італії, але ще не стали членами парафії. Тож необхідно шукати своїх людей, приводити їх до громади, перейматися їхніми проблемами, організовувати структури соціального служіння», - закликав Блаженніший Святослав.

Друга сесія собору Апостольського екзархату для українців католиків візантійського обряду в Італії «Еміграція, поселення і глобальна єдність УГКЦ у посткоронавірусному світі» відбудеться 15 грудня.

Нагадаємо, 11 липня 2019 року Папа Франциск створив Апостольський екзархат для українців католиків візантійського обряду, які проживають в Італії і призначив Апостольським адміністратором вакантного осідку кардинала Анджело Де Донатіса, Генерального вікарія Римської Дієцезії. 24 жовтня 2020 року Папа Франциск припинив мандат Апостольського адміністратора вакантного осідку в особі кардинала Анджело Де Донатіса і призначив Апостольським екзархом для українців католиків візантійського обряду, які проживають в Італії, преосвященного владику Діонісія Ляховича, ЧСВВ, дотеперішнього Делегата цієї церковної структури. 1 грудня 2020 у катедральному храмі Святих Сергія і Вакха в Римі відбулася інтронізація першого екзарха для українців-католиків візантійського обряду, які проживають в Італії, владики Діонісія.