Глава УГКЦ із  Послом України в Лівані обговорив план допомоги постраждалим у Бейруті

Глава УГКЦ із  Послом України в Лівані обговорив план допомоги постраждалим у Бейруті - фото 1
Блаженніший Святослав,  Глава Української Греко-Католицької Церкви, зустрівся 14 серпня із представниками Ліванської спільноти. Серед них: пан Ігор Осташ, Посол України в Лівані, пан Родрік Миргвіш, Президент Ліванського культурного центру та Еліас Сассін, Голова Маронітської спільноти в Україні.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Під час зустрічі делегати від імені ліванського народу, зокрема від імені Патріарха Маронітів – Раї і інших християн Лівану, висловили подяку за лист-солідарності і за підтримку, яку вони відчувають від імені Української Греко-Католицької Церкви.

Було зазначено, що сьогодні Ліван потребує особливої уваги всіє міжнародної спільноти, зокрема християнської, тому що після великого вибуху у Бейруті близько трьохсот осіб загинуло і майже триста тисяч людей втратили дах над головою. Ба більше найбільш ураженим був саме християнський квартал Бейруту. Як наслідок християни різних конфесій, зокрема чотирьох Католицьких Східних Церков є серед тих, хто постраждав найбільше.

Під час зустрічі зауважили, що останній тиждень суспільно-політична ситуація в Лівані загострилася, оскільки вибух оголив глибокі суспільні проблеми, які переживає сьогодні ліванське суспільство.

«Тому сьогодні ті, які постраждали від вибуху потребують особливої молитви. Підтримки, уваги і гуманітарної допомоги», - ствердив Блаженніший Святослав.

Окремо сторони узгодили практичні кроки для допомоги постраждалим. Зокрема надаватиметься гуманітарна допомога для тих, хто залишився без домівки і без засобів для існування.

У розмові також обговорили питання життя української громади в Лівані, зокрема у Бейруті. Позаяк велика частина українців мешкала саме у християнському кварталі.

«Ми обговорили необхідні кроки щоб допомогти українцям, які там перебувають, щоб належно забезпечити душпастирську опіку греко-католицькій громаді, що там проживає», - сказав Предстоятель УГКЦ.

Насамкінець, на прохання делегації, Блаженніший Святослав записав відеозвернення до вірних про необхідність організації акції допомоги і солідарності з постраждалими.