Глава УГКЦ на конгресі в Сардинії говорив про війну в Україні

Сьогодні, 09:20
Україна і світ
Глава УГКЦ на конгресі в Сардинії говорив про війну в Україні - фото 1
У м. Тортолі (Сардинія, Італія) 19 жовтня вібувся єпархіяльний конгрес з нагоди 200-річчя єпархії Ланузей. «Єдина, Свята, Соборна і Апостольська» — тема конгресу, на який було запрошено учасників та доповідачів з різних країн та континентів світу.

За повідомленням Департаменту інформації УГКЦ, серед доповідачів конгресу: Глава УГКЦ Блаженніший Святослав, кардинал Вірджіліо Карма да Сільва (Східний Тімор), єпископи Вірджіліо До Нашіменто Антунес з Португалії, єпископ Едуард Сінаубе з Руанди, єпископ Джоель Потрелла Амадо з Бразилії.

Однією з головних тем конгресу була тема війни в Україні, її історичних передумов, ідеологічного підґрунтя та гуманітарних наслідків. У своєму виступі Глава УГКЦ вказав на неоколоніальний характер війни в Україні, намагання Росії відродити Радянський Союз та повернути Україну до «тюрми народів», позбавивши її європейського шляху розвитку серед демократичних країн.

«Війна в Україні — це конфлікт двох проектів: майбутнього і минулого. В нашій країні відбувається справжній геноцид, кожного дня росія вбиває сотні цивільних людей, знищує нашу інфраструктуру, культурні та духовні центри», — наголосив Глава УГКЦ.

«Нема народу, який би прагнув миру так сильно, як український народ. Бачимо, що Росія хоче примусити нас до миру, який для нас означає припинення нашого існування як народу з власною культурною ідентичністю. Саме тому український народ сьогодні протистоїть цій агресії, для нас це справжня боротьба за виживання. Уявіть собі, що 14 мільйонів українців були змушені покинути власні домівки! Це приблизно населення дев’яти таких островів як Сардинія», — сказав Блаженніший Святослав.

Глава УГКЦ окрему увагу присвятив темі віри у час війни. «Досвід страждання спонукає людей до глибшого пошуку віри як відповіді на все, що з нами сьогодні відбувається. Як душпастир я не знаю, що відповісти дитині з відірваними кінцівками, як потішити пораненого солдата, людей, котрі втратили найрідніших, — але як Церква ми намагаємось бути поруч. Люди потребують присутності священника. Багато з тих, кого я відвідував у лікарнях, просили в мене лише одне: „Благословіть мене!“. І я розумію, що благословити — означає передати людині, котра страждає, подих воскреслого Господа. Як християни ми віримо у розп’ятого, але воскреслого Господа. Сьогодні для нас в Україні розп’яття — це не лише релігійний атрибут, який висить на стіні, але страждаюче тіло нашого народу. Ми теж віримо у його воскресіння».

Блаженніший Святослав розповів, що в умовах війни Церква покликана бути там, де люди страждають найбільше. «Душпастриство жалоби — це новий зміст служіння Церкви в Україні», — наголосив він.

На завершення конгресу учасники молились недільну Месу, яку очолив кардинал Кардина Вірджіліо. У конгресі взяли участь 500 делегатів із різних регіонів Сардинії.