У більшості процесів, які відбуваються в Україні і світі, присутня релігія, - Андрій Юраш
Про це сказав у своєму виступі на конференції «Державно-конфесійні відносини в Україні: стан та виклики» посол України у Ватикані Андрій Юраш, інформує Україна Православна.
«Перебуваючи в Італії, я намагався пояснити вченим та дипломатам, що в абсолютній більшості процесів, які відбуваються в Україні і у світі, завжди присутня релігія. Без релігійного чинника зрозуміти політичні процеси неможливо. Спочатку до мого твердження ставилися із застереженнями, але я і на історичному і на сучасному матеріалі довів, що дуже багато передумов для тих чи інших подій в Україні мали релігійний контекст», – сказав посол, який доєднався до конференції онлайн.
А. Юраш сказав, що для релігієзнавчого простору України важливо саме в цій парадигмі і працювати.
«Для багатьох спільнот в ЄС події, наприклад, в Україні сприймаються, як щось несподіване, як непередбачений вузол проблем. А насправді війна стала наслідком вирішених та невирішених українських проблем. Передумови і визначають і пояснюють, чому ми це маємо», – пояснив дипломат.
За його словами, до нього звернувся відомий швейцарський журналіст, який читав багато сайтів, фінансованих Новінським про начебто гоніння християн в Україні.
«Журналіст сказав, що потративши місяць, він зрозумів, що ці сайти є частиною пропагандистської машини, а для України це очевидно. Тож журналіст погодився зробити інтерв’ю, щоб пояснити, як працює ця пропаганда».
Андрій Юраш також зауважив, що Україна раніше була на периферії світових процесів, згадавши, представників вищого кліру Римо-Католицької Церкви, які солідаризувалися із нашою країною. Без України практично не відбувається важливих речей, які зорганізовує дипломатичний корпус у Ватикані.
Папа Франциск організовує гуманітарні проекти, а за кожної нагоди закликає молитися за Україну, зауважив посол, а також навів інші приклади.
Наприклад, кардинал Матео Дзуппі звертався зі словами підтримки до народу України, а кардинал Курт Кох назвав Патріарха Кирила єретиком, тож сьогодні РПЦ не спілкується із Дикастерією християнської єдності, звертаючись у справах через посередників.
На думку посла, Україна, яка була на периферії процесів, перетворилася не лише на предмет особливої уваги, а у формотворчий чинник світових політик. І нам слід розвивати відносини і комунікації із Римом, бо це допомагатиме нашій країні.