Глава УГКЦ представникам «Kirche in Not» назвав основні кризи, які переживає Україна у війні

Глава УГКЦ представникам «Kirche in Not» назвав основні кризи, які переживає Україна у війні - фото 1
У Патріаршому домі у Львові 6 грудня Глава УГКЦ Блаженніший Святослав зустрівся із представниками Міжнародної католицької благодійної організації «Kirche in Not» («Церква в потребі»).

У зустрічі взяли участь: п. Філіп Озорес, генеральний секретар благодійної організації, п. Магда Качмарик, голова секції Східної Європи (І), п. Марія Лозано, голова пресслужби, п. Ракель Мартінес, голова пресслужби для Іспанії, п. Амелі Бертелін, голова пресслужби для Франції, п. Фанні Рат-Ферель, відповідальна за фандрайзинг для Франції, п. Кіра фон Бок-Іванюк, відповідальна за проєктну комунікацію, п. Алла Войтенко, адміністративний асистент для Східної Європи, а також о. Любомир Яворський, патріарший економ, та п. Ірина Гавришкевич, керівник Відділу проектів Патріаршої курії.

Гості попросили Блаженнішого Святослава поділитися думками про те, як світ може ефективно вплинути на ситуацію в Україні в поточний момент.

Предстоятель УГКЦ розповів про головні соціально-економічні, культурні, політичні, освітні кризи, які переживає Україна, переживаючи другу зиму у стані війни.

Енергетична криза

Минулого року Росія зруйнувала до 60% електричної інфраструктури України. «Ми в очікуванні прибуття гуманітарної допомоги. Кожний українець різними шляхами готується забезпечити себе світлом і теплом на зимовий період. Всюди, де це тільки можливо, купуємо генератори», — зазначив Глава УГКЦ.

Рани війни — новий виклик для українців

Патріарх УГКЦ зауважив, що українці втомилися від безперервної війни: як солдати, так і волонтери. Чимало людей потребує медичної реабілітації. «Ми думаємо над тим, як лікувати травми війни. Війна почалася у 2014 році і відтоді частина медицини скерована на реабілітацію. Наші солдати потребують добрих протезів», — зазначив Глава УГКЦ.

Психологічна травма

На прикладі власного досвіду після пережитих обстрілів ракетами та дронами Блаженніший Святослав поділився, що самому важко засинати в різних будівлях. «Я не можу спати кілька ночей, поки мій мозок звикає до звуків, які довкола мене», — поділився Патріарх.

«Зцілення ран війни»

Глава УГКЦ розповів гостям досвід духовенства УГКЦ, який вони здобули, перебуваючи на територіях під окупацією. І про те, що священики також зіткнулися з необхідністю відповідати на складні питання, які в людські життя вносить війна через непоправні втрати близьких, пережиті звірства окупантів, наслідки обстрілів, втрати здоров’я…

«Ми маємо спеціальну освітню програму для духовенства, на якій вчимо священиків відповідати на складні питання, які приносить війна — „Зцілення ран війни“», — розповів Предстоятель УГКЦ.

«Як допомогти священикам? — продовжив думку Патріарх. — Ми просимо священиків піти на обстеження до доброго лікаря».

«Наша освітня програма стартувала у вересні. Дуже цікава співпраця між Комісією УГКЦ у справах душпастирства здоров’я й Інститутом ментального здоров’я УКУ. Програма має три важливі частини: духовність і богослов’я, психологія та душпастирський супровід людей. Друга частина дуже цікава, бо священник не мусить бути психологом, але повинен знати, що робити, коли людина має психологічну травму. Душпастир повинен вміти запропонувати допомогу. Це — дуже практична частина. Сама програма дуже практична», — розповів Верховний Архиєпископ УГКЦ.

Глава УГКЦ представникам «Kirche in Not» назвав основні кризи, які переживає Україна у війні_1

Глава Церкви згадав також про культурні, мовні, соціально-політичні особливості України в різних її частинах, наголошуючи, що новий час війни відкриває для України нові сторінки, а паралельно ми продовжуємо потерпати й боротися в середині країни з російською пропагандою.

Патріарх поділився, що молоді люди (22 роки), студенти УКУ, розповідали, що вони частіше плачуть на похоронах своїх друзів, ніж сміються на їхніх весіллях.

«Але вирішальною для християн є Добра новина, яку звіщає нам Ісус Христос», — переконаний Глава УГКЦ.

Також він пригадав про зустріч із мером Києва в перші місяці війни, коли Віталій Кличко у дні гуманітарної катастрофи його запевнив, що від Церкви столиця потребує більше надії, ніж хліба, а також розповів про події останніх тижнів, коли російський дрон пошкодив двері його резиденції в Києві.

Освітня криза

«Ми маємо й інші гуманітарні кризи в Україні — діти перестали відвідувати школу», повідомив першоєрарх.

Глава УГКЦ назвав цей візит «терапією» й закликав представників «Kirche in Not» («Церква в потребі») розповідати правду про Україну всьому світові.