Українці в Угорщині передали Патріарху Святославу  прохання із підписами про будівництво храму УГКЦ в Будапешті

Українці в Угорщині передали Патріарху Святославу  прохання із підписами про будівництво храму УГКЦ в Будапешті - фото 1
30 червня 2021 року в Патріаршій курії УГКЦ у Києві відбулася робоча зустріч о Дам’яна Габорія, священника для українців в Угорщині із Блаженнішим Святославом та владикою Степаном Сусом, Головою Пасторально-міграційного відділу УГКЦ.

Отець Дам’ян Габорій розповів про виклики, з якими зустрічаються українська громада в Угорщині, повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Священник з Угорщини передав Главі УГКЦ прохання із підписами про будівництво храму УГКЦ в Будапешті.

У свою чергу, Глава Церкви уділив Архиєрейське благословення для українців в Угорщині. Сторони домовилися про візит Блаженнішого Святослава до української громади в Угорщині, який відбудеться на початку вересня цього року.

Довідка

З ініціативи вихідців із Галичини, перша Літургія для українців греко-католиків в Будапешті була відправлена на Пасху у 1991 році угорським священником Ласлом Пушкашем.

У 2008 році відбулася зустріч в Будапешті між кардиналом Любомиром Гузарем, Главою УГКЦ та угорським митрополитом Филипом Кочішем на якій сторони домовилися про співпрацю між двома церквами щодо душпастирства для українців в Угорщині.

З 2011 року українською громадою в Угорщині опікується о. Дам’ян Габорій із Київської Архиєпархії УГКЦ за домовленністю між Блаженнішим Святославом, Главою УГКЦ і митрополитом Угорської греко-католицької церкви владикою Филипом Кочішем.

У 2017 році вперше було порушено питання про будівництво церковно-культурного комплексу на зустрічі із міністром Міністерства людських ресурсів Угорщини Золтаном Балогом.

У 2018-ому відбулася наступна офіційна зустріч представників громади, українських дипломатів із державним секретарем Міністерства людських ресурсів Угорщини Міклошем Шолтисем, який також підтримав наше бажання.

У 2019 році, в Будапешті, відбулася зустріч владики Йосифа Міляна, Голови ПМВ УГКЦ із держсекретарем Мікловшем Шолтисем в справі будівництва храму

У 2020 та 2021 роках проходили зустрічі української громади в Угорщині із представниками угорського уряду щодо будівництва українського храму.