Глава УГКЦ подякував кардиналу Марксу за допомогу українцям в Німеччині

Глава УГКЦ подякував кардиналу Марксу за допомогу українцям в Німеччині - фото 1
Владики Постійного Синоду УГКЦ 22 травня зустрілися з архиєпископом Мюнхена і Фрайзинга кардиналом Рейнхардом Марксом. Зустріч стала нагодою подякувати Католицькій Церкві в Німеччині за підтримку України.

За повідоменням Департаменту інформації УГКЦ, під час зустрічі з німецьким кардиналом владики УГКЦ порушили тему війни в Україні та її вплив на душпастирську діяльність Церкви. Також ішлося про виклики, з якими стикається Католицька Церква в Німеччині, та про актуальну суспільно-політичну ситуацію в Європейському Союзі і його майбутнє.

Блаженніший Святослав зазначив, що традицію проводити Постійний Синод у різних єпархіях УГКЦ започаткував блаженніший Любомир кардинал Гузар.

Кардинал Маркс позитивно оцінив синодальне Послання УГКЦ про війну і справедливий мир у контексті новітніх ідеологій. Блаженніший Святослав наголосив, що українські єпископи написали його «не як спостерігачі, але з погляду жертви війни, яка переживає пряму агресію». У ньому представлено справжні причини російсько-української війни й аргументовано право на збройний захист українського народу і держави.

Глава УГКЦ подякував архиєпископові Мюнхена і Фрайзинга за те, що 3 роки тому радо прийняв владику Богдана Дзюраха до архиєрейської спільноти регіону, продемонструвавши разом зі своїми співпрацівниками дружбу і відкритість. «Спостерігаючи за Німецькою єпископською конференцією, ми бачимо, що ви є одним із тих єпископів, який справді розуміє, що таке Східна Католицька Церква», — сказав Предстоятель УГКЦ.

Глава УГКЦ подякував кардиналу Марксу за допомогу українцям в Німеччині - фото 134805

Окремо владики Постійного Синоду подякували кардиналові Марксу за підтримку України та рішучий засуд повномасштабного російського вторгнення. «Ви стали потужним й авторитетним голосом нашого народу, якого агресор засудив на смерть, і виявилися справжнім лідером у цей складний час», — наголосив Блаженніший Святослав.

Кардинал Маркс заторкнув тему пошуку шляхів до миру в російсько-українській війні, а єпископи УГКЦ наголосили на необхідності ґрунтувати відповідне дипломатичне рішення на принципах міжнародного права. Вони також закцентували на важливості Глобального саміту миру, який з ініціативи України відбудеться 14–15 червня 2024 року у Швейцарії. Німецький кардинал висловив свою рішучу підтримку українцям як під час війни, так і після її завершення.

Глава УГКЦ подякував кардиналу Марксу за допомогу українцям в Німеччині - фото 134804

«Дякуємо за вашу підтримку, чітку позицію і всю необхідну допомогу, яку Ви надаєте українцям», — подякував Глава УГКЦ. Владика Богдан Дзюрах додав, що допомоги місцевої Католицької Церкви надалі потребуватимуть не лише люди в Україні, але й багато українських біженців, які залишаться в Німеччині. Кардинал Маркс запевнив у готовності їх підтримувати.

На завершення владики УГКЦ подарували кардиналові ікону Ісуса Христа, зроблену з ящика з-під набоїв, що є символом трансформаційного служіння Церкви в час війни, і книжку німецькою мовою про блаженного Петра Вергуна.