Глава УГКЦ подякував Конгрегації для Східних Церков за підтримку України

18 травня, 09:17
Католики
Глава УГКЦ подякував Конгрегації для Східних Церков за підтримку України - фото 1
У своєму щоденному відеозверненні у 83-й день війни Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ, висловив подяку Конгрегації для Східних Церков та особисто кардиналу Леонардо Сандрі: «Впродовж війни ця частина Римської курії перетворилася на осердя сопричастя, допомоги і потіхи для нашої Церкви і України».

Слова подяки оприлюднив Департамент інформації УГКЦ.

Патріарх Святослав наголосив, що для нас є надзвичайно цінними дари міжнародного спілкування вселенської Церкви: «Ми відчуваємо, що не є самотніми в нашій біді, за нами стоїть велика сім’я християнських народів цілого світу».

Впродовж війни осердям такого сопричастя, «допомоги і потіхи для нашої Церкви і України», – за словами Глави УГКЦ, – стала Конгрегація для Східних Церков як частина Римської курії, через котру Вселенський Архиєрей здійснює своє служіння для Східних Католицьких Церков.

Глава УГКЦ відзначив, що Конгрегація для Східних Церков організувала «широку допомогу і підтримку усім нам. Його Еміненція Сандрі був першим, хто в перший день війни зателефонував мені, коли ми перебували у бомбосховищі під Патріаршим собором, і висловив свої слова солідарності, підтримки і розради».

Блаженніший Святослав також подякував католицькому єпископату Австралії: «Вчора ми отримали листа солідарності від Австралійської єпископської конференції. Єпископи Австралії чітко говорять, хто є злочинцем. Вони виразно сказали, як багато років, десятиліть і століть Україна зазнає кривди та знищення збоку імперських амбіцій і настроїв нашого північного сусіда».

Сопричастя єдиного церковного тіла, – наголошує Предстоятель УГКЦ, – «це те, що може піднести на дусі і потішити українців у їхньому смутку».