Глава УГКЦ подякував Папі за всесвітню молитву за Україну

27 січня, 12:11
Католики
Глава УГКЦ подякував Папі за всесвітню молитву за Україну - фото 1
Слова подяки Папі Францискові за заклик до молитви за мир в Україні Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав висловив у середу, 26 січня, на завершення молитви за мир в усьому світі, зокрема в Україні.

«Папа Франциск не просто закликав, а був учасником цієї молитви. Він особисто молився молитву Отче наш і просив усіх багато разів на день молитися Отче наш», – сказав Предстоятель УГКЦ, розпочинаючи молитву на вервиці з каплиці своєї резиденції в Києві.

Глава Церкви назвав цю подію безпрецедентною в духовному житті УГКЦ.

"Ми огорнули молитвою дітей нашої Церкви по всій земній кулі. Ми перебували в молитовному чуванні, яке розпочалося в Києві, продовжилося в Мельбурні (Австралії), потім перейшло на інші континенти, до теплої Бразилії, Північної Америки, США, Канади…

Ми молилися в катедральних соборах нашої Церкви Перемишля, Риму, Парижу, Лондона.

Ми єдналися в молитві Марійського центру Зарваниці. Лунала молитва у катедральному храмі Святого Юра і у Львові, Івано-Франківському катедральному соборі Воскресіння Христового.

Ми ї молилися з Перемишлем і Ольштином у Польщі.

Ми чули молитву наших воїнів і волонтерів у Краматорську – у місті, яке вже пережило окупацію і звільнення. У дерев'яному храмі, яке має сліди ворожих обстрілів у своєму куполі.

Ми чули молитву військовослужбовців, які вселяли надію в наші серця.

Ми молилися разом з братами латинської Церкви.

Ми отримали благословення кардинала Ніколса з Лондона. З нами молився Апостольський нунцій у Великій Британії, знаний нам архієпископ Клаудіо Гуджеротті.

Ми єдналися в молитві Святого Егідія тут у Києві в костелі Святого Олександра. Молитву очолив Апостольський нунцій в Україні Вісвальдас Кульбокас.

Ми як мати-Церква огорнули весь український народ. І хочемо тепер передати це наше дорогоцінне улюблене Богом дитя – нашу Церкву, наш народ у Божі руки, як це робила свого часу Марія з праведним Йосифом", – сказав Блаженніший Святослав.

Глава Церкви подякував представникам інших Церков і релігійних конфесій, які долучилися до цієї молитви в різних містах і храмах світу. Юдеї України також молилися разом.