Патріарх Святослав подякував послу Іспанії за підтримку України

Патріарх Святослав подякував послу Іспанії за підтримку України - фото 1
21 лютого 2023 року в резиденції Глави УГКЦ в Києві відбулася зустріч Блаженнішого Святослава з Надзвичайним і Повноважним послом Королівства Іспанія в Україні Рікардо Лопесом-Аранда Хагу. Глава УГКЦ подякував іспанському народові за підтримку України у протистоянні російській агресії.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Блаженніший Святослав подякував і особисто панові Рікардо Лопесу-Аранда за його присутність в Києві, бо так він є «безпосереднім свідком тієї болючої ситуації, яку переживає зараз Україна». Предстоятель пригадав, як минулого року дипломати покидали Київ, залишилися лише Апостольський нунцій і посол Польщі, але тепер до столиці приїжджає весь світ. 20 лютого з візитом перебував Президент США, 21 лютого — прем’єр-міністр Італії.

«Для нас, які пережили весь цей час тут, такі візити є сигналом великої підтримки і солідарності», — зазначив Глава УГКЦ.

Завдяки цій солідарності й підтримці, в тому числі й іспанського народу, українці змогли вижити протягом майже року повномасштабної війни, додав Блаженніший Святослав, подякувавши за надіслану з Іспанії гуманітарну допомогу.

Глава Церкви розповів, що Українська Греко-Католицька Церква має тісні зв’язки з Іспанією. У країні зараз є велика українська діаспора, служать близько 30 священиків УГКЦ. Блаженніший Святослав також анонсував, що цієї суботи з нагоди початку Великого Посту на запрошення архиєпископа Барселони кардинала Хуана Хосе Омелли роздумуватиме з молоддю, яка збереться у катедрі Святого Сімейства, про хрест Господній та поділиться досвідом України.

Патріарх Святослав подякував послу Іспанії за підтримку України - фото 109207

Рікардо Лопес-Аранда запевнив, що Іспанія підтримує Україну і допомагатиме й надалі, зокрема наданням гуманітарної допомоги. Він також відзначив, що одним з видів підтримки України у протистоянні російській агресії є просвітниця місія, яку Іспанія здійснює по відношенню до країн Латинської Америки, пояснюючи, чому вона підтримує Україну. Це важливо, з огляду на те, що Іспанія є для них важливим дипломатичним і політичним авторитетом.

Блаженніший Святослав зазначив, що структури УГКЦ в Південній Америці, а саме митрополія у Бразилії та єпархія в Аргентині, є також є голосом правди про Україну на цьому континенті.

Розповівши про служіння УКГЦ в час війни, зокрема у соціальній та інформаційній сфері, Блаженніший Святослав звернув увагу посла Іспанії на природу війни росії проти України. «Ця війна є колоніальною війною у Європі, і великим колонізатором є росія, на жаль. Вона прокидається як велика імперія, і без України росія ніколи не може бути імперією. Ця імперська візія штовхає росіян завойовувати території колишнього Радянського Союзу», — наголосив Блаженніший Святослав.

За його словами, українці не мають іншого способу вижити внаслідок російської агресії, окрім як захищатися. Адже «денацифікувати» Україну означає знищити ідентичність українського народу, додав Глава УГКЦ.