Глава УГКЦ подякував послу Португалії за допомогу в організації участі українців у Світових днях молоді

Глава УГКЦ подякував послу Португалії за допомогу в організації участі українців у Світових днях молоді - фото 1
Глава УГКЦ 19 червня зустрівся з Надзвичайним і повноважним послом Португалії в Україні Антоніу Вашку Алвешем Машаду.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Предстоятель УГКЦ розповів п. Антоніу про Українську Греко-Католицьку Церкву, її історію, особливості літургійного обряду, походження назви, географію присутності у світі. Блаженніший Святослав зазначив, що УГКЦ має парафії і в Португалії. Зараз у Фатімі триває будівництво греко-католицького храму, освячення якого відбудеться вже найближчим часом.

Глава УГКЦ також зазначив, що багато молодих греко-католиків з України, а також Польщі, Німеччини, Франції, Італії, Іспанії, Португалії, США й інших країн світу разом зі своїми єпископами готуються до участі у Світових днях молоді (СДМ), які відбудуться з 1 по 6 серпня 2023 року в Лісабоні.

«Наші владики проводитимуть катехизації українською мовою, служитимуть Божественні Літургії візантійського обряду. Це буде дуже добра нагода зустрічі для багатьох молодих українців із різних частин світу», — мовив він.

Посол Португалії розповів, що їхня країна активно готується прийняти учасників СДМ, зокрема українців. Посольство в Україні сприяє участі паломників з України, співпрацюючи з Комісією УГКЦ у справах молоді. На переконання п. Антоніу, для молодих українців, з огляду на війну, сьогодні дуже важливо спілкуватися з іншими, особливо з ровесниками з інших країн.

«Це і терапевтично, — додав Блаженніший Святослав і подякував послу за допомогу в організації участі українців у СДМ: — Ми вам сердечно вдячні за ваше особисте сприяння і співпрацю вашого посольства з нашою молодіжною комісією задля того, щоб допомогти українській молоді взяти участь у такій важливій події».

Серед інших тем, обговорених під час зустрічі, посол Португалії поцікавився релігійною ситуацією в Україні. Глава УГКЦ розповів про мирне співіснування і співпрацю католицьких, православних, протестантських Церков та представників інших релігій в Україні, зокрема в контексті діяльності Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій. Окрім того, він наголосив на небезпеці ідеології «русского міра», яку пропагує Російська Православна Церква і від якої, на його думку, весь християнський світ має відмежуватися, як це свого часу зробили мусульмани з «Ісламською державою».