Глава УГКЦ подякував СКУ за співпрацю в ім’я добра українського народу

Глава УГКЦ подякував СКУ за співпрацю в ім’я добра українського народу - фото 1
Глава УГКЦ, звернувся у відеопривітанні до членів Світового конгресу українців з нагоди річних загальних зборів, що відбувалися 23 жовтня 2021 року в онлайн-режимі.

Глава Церкви подякував Світовому конгресові українців за незчисленні добрі діла для української громади, розсіяної по цілому світу, і за співпрацю з Матір’ю Церквою в ім’я добра українського народу.

Блаженніший Святослав звернув увагу на те, що за прожитий рік члени СКУ зробили багато праці, докладено чимало зусиль і в результаті є багато за що подякувати Богові і людям, зокрема за спільний проєкт, спільний рік праці.

Глава УГКЦ привітав усіх членів та команду Світового конгресу українців на чолі з президентом. А відтак побажав: «Нехай Господь Бог благословить усі ваші зусилля і починання. Нехай посилає ще багато добрих думок, добрих людей, ресурсів, щоб можна було єднати в ім’я Бога і України світову українську громаду і будувати в новітні часи український світ. Вітаю вас і зичу Божого благословення».

Під час проведення річних загальних зборів члени Світового конгресу українців підсумували діяльність за період жовтень 2020 – вересень 2021 року та виробили напрями своєї діяльності на наступний період.

Як РІСУ інформувала, СКУ та УГКЦ спільно займаються соціальним служінням, допомогою найбільш потребуючим – тим людям, які в тих обставинах втрачали засоби до існування. Також спільно шукають нові методи церковної та громадської діяльності, способи збирати і гуртувати людей у нових обставинах пандемії та карантину.

Світовий конгрес українців також проводить системну роботу щодо визнання у світі Голодомору геноцидом українського народу.

У квітні 2019 року Світовий конгрес Українців закликав Папу говорити з Путіним про припинення агресії Росії проти України.

СКУ об'єднує 20 млн українців у 133 країнах світу. Організація була заснована у 1967 році в Нью-Йорку під назвою Світовий Конґрес Вільних Українців (СКВУ). У 1993 році назва була змінена на сучасну — Світовий Конґрес Українців. Метою об'єднання є допомога українському народові у його змаганнях за волю і державну незалежність та координація діяльності своїх членів. У 2003 СКУ був визнаний як неурядова організація зі спеціальним консультативним статусом Економічною та соціальною радою Організації Об'єднаних Націй.

Основними цілями і завданнями СКУ є:

  1. представляти інтереси українців у діаспорі;
  2. координувати міжнародний зв'язок своїх складових організацій, які підтримують і розвивають українську національну ідентичність, дух, мову, культуру та надбання українців у всьому світі;
  3. сприяти розвитку громадянського суспільства українців у країнах їх проживання і в той же час зміцненню позитивного ставлення до українців і Української держави;
  4. захищати права українців незалежно від місця їхнього проживання згідно із Загальною декларацією прав людини.