Глава УГКЦ подякував за те, що капелани знову мають відчинені двері до закладів позбавлення волі

Глава УГКЦ подякував за те, що капелани знову мають відчинені двері до закладів позбавлення волі - фото 1
Глава УГКЦ у своєму слові до керівників пенітенціарних закладів, які разом із в’язничними капеланами 27 травня 2021 року брали участь у прощі до Зарваниці, наголосив, що завдяки таким місцям, як Зарваниця, ми можемо зрозуміти, що пенітенціарна служба є не службою виконання покарань, а простором, завдання якого – допомогти людині зцілитися, спокутувати свою провину і одного дня знайти шлях до свободи.

За повідомленням Департаменту інформації УГКЦ, Патріарх Святослав привітав усіх учасників Всеукраїнської прощі керівників установ виконання покарань та керівництва Державної кримінально-виконавчої служби в Марійському духовному центрі «Зарваниця», де 26-27 травня проходив Синод Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства. У Синоді, крім Предстоятеля УГКЦ, взяли участь понад 20 архиєреїв з усієї України.

«За дивним Божим задумом, збір наших єпископів збігся з прощею усіх керівників пенітенціарних закладів України. Чи це збіг? Не думаю. У людей є випадковість, а в Господа Бога – провидіння», – зазначив Блаженніший Святослав.

У своєму слові до керівників пенітенціарних закладів Глава УГКЦ наголосив на тому, що слова «пенітенціарна система» вказують не так на покарання, як на покуту, а такі місця, як Зарваниця – місце зцілення, надають нового сенсу всім тим, хто причетний до пенітенціарної служби.

«Хочу вас запевнити, що наші священнослужителі, отці-капелани вашої служби, як з нашої Церкви, так і з інших Церков, завжди готові бути поруч, – поруч з вами, особами, які вчинили злочини і відбувають покарання в закладах вашої системи. Ми хочемо, щоб вони пережили цей час як спокутування провин і віднаходження дороги до свободи. Будьте певні, що наші священники зроблять все для того, щоб ця висока мета – спасти людину, врятувати її від зла спільними зусиллями – могла бути осягнена. Бо каже Господь: "Я не хочу смерті грішника, але щоб він навернувся і жив"», – наголосив Глава Церкви.

Блаженніший Святослав розповів працівникам пенітенціарної системи, що розуміє важкість їхнього завдання і служби. «Ми хочемо сьогодні стати поруч із вами, підкласти своє плече, разом із вами працювати, за вас і з вами молитися для того, щоб спільними зусиллями наблизити такий день, коли підрозділи, заклади пенітенціарної служби залишаться порожніми, коли не буде жодного покараного в’язня», – сказав він.

«Це непросте завдання, однак будьте певні, що з боку нашої Церкви ми докладемо всіх зусиль, щоб разом іти до цієї дуже високої, шляхетної мети – зціляти людину і вести її за руку на свободу», – додав Глава УГКЦ.

Предстоятель подякував організаторам паломництва, що, незважаючи на пандемію, воно таки відбулося. Він подякував і за те, що капелани знову мають відчинені двері до закладів позбавлення волі. «Я знаю, як було непросто це зробити, – сказав Блаженніший Святослав і додав: – Але думаю, що ці відчинені двері означають відкрите серце, відкрите небо, а також відкриту дорогу – до Бога, до добра, до зцілення ран, до свободи».