Суспільство та Церква в Росії - в глибокій деградації, - митрополит Борис Ґудзяк
Таку думку висловив митрополит Філадельфійської архиєпархії УГКЦ Борис Ґудзяк в інтерв'ю Еспресо.
"Не думаю, що Росія є у виграшній ситуації. Я б сказав, що вона в трагічній ситуації: політика, лідери, суспільство, Церква в Росії - в глибокій деградації. Те, що тобі вдається когось вбити, пробувати присвоїти якийсь клаптик землі - це не є виграшна ситуація. Воно все вернеться скоріше чи пізніше, як німці, мабуть, до кінця історії будуть десь соромитися цієї нацистської спадщини. І прийде до того, що росіяни будуть змушені покаятися, бо війна є зло. Ця війна є сукупністю всього можливого зла: там є брехня, крадіжка, ґвалтування, насилля - все проти дітей, проти економіки, проти землі, проти неба, проти Бога і людей", - сказав він.
Митрополит Борис Ґудзяк наголосив, що до доброї цілі поганими методами не дійдеш.
"Як це все конкретно розіграється мені зараз, як я раніше казав, годі пророкувати. Але в Західному суспільстві, я думаю, що це також в Росії є, не знаю, чи російські солдати є готові вмирати за Росію, думаю, що більшість іде з матеріальної нужди на війну. Вони не роблять свобідний моральний вибір, там відбуваються страшні маніпуляції з людиною", - додав він.