Глава УГКЦ привітав Мирослава Мариновича з 75-літтям: «Ви — серед тих, хто не зрадив свого сумління»

07 січня, 13:15
Суспільство
Глава УГКЦ привітав Мирослава Мариновича з 75-літтям: «Ви — серед тих, хто не зрадив свого сумління» - фото 1
Проректор Українського католицького університету, член-засновник правозахисної Української Гельсінської групи, дисидент і політв’язень часів СРСР Мирослав Маринович 4 січня відзначив 75-річчя з дня народження.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Привітання від Блаженнішого Святослава з цієї нагоди було зачитано на святкуванні в УКУ у неділю, 7 січня.

Глава УГКЦ особисто та від імені Синоду єпископів подякував Господеві за дар життя п. Мирослава, служіння Батьківщині та рідній Церкві.

«Ваше життя є безцінним скарбом, який Ви поклали в основу нашої держави. З Божої ласки Ви, пройшовши надлюдські випробування як в’язень сумління, живете в незалежній Україні. Це Його великий дар!», — наголосив Предстоятель УГКЦ.

«Ви — сіль землі», — цими словами з Євангелія Глава УГКЦ звернувся до ювіляра, зазначивши, що повсякчас він був для землі тією сіллю, яка надає їй сенсу життя: «Дивлячись на Ваше життя, розуміємо, що за будь-яких обставин, навіть у часи тоталітарного режиму, коли КГБ вважалося і суддею, і адвокатом радянського чоловіка, та й за Незалежності, Ви завжди стояли на боці правди, захисту прав людини, вірності Божому закону».

Окрім цього, Блаженніший Святослав подякував п. Мирославові Мариновичу за активне служіння в стінах УКУ, а також згадав співпрацю під час розроблення стратегії Церкви, цінні думки та поради ювіляра в час перенесення осідку Глави УГКЦ зі Львова до Києва, участь у суспільних ініціативах та співавторство у програмних і ціннісноорієнтованих посланнях.

«Будьте й надалі для нашого народу та всіх людей, серед кого живете, ясним світильником Божої правди, „сіллю“, яка ніколи не звітріє, — на многії і благії літа!», — побажав Глава УГКЦ Святослав.