Глава УГКЦ привітав єпархію Святого Володимира Великого в Парижі з 10-річчям

Глава УГКЦ привітав єпархію Святого Володимира Великого в Парижі з 10-річчям - фото 1
Цю дату в єпархії відзначили єпархіальним Собором на тему «Стратегічне планування на основі Постсинодального послання 2021 року „Надія, до якої кличе нас Господь“», урочистою Літургією і конференцією, яка відбулася 28 січня.

У привітальному листі Блаженніший Святослав від імені Синоду єпископів УГКЦ привітав усіх з нагоди 10-річчя піднесення Апостольського екзархату Франції до гідності єпархії, яке здійснив світлої пам’яті Папа Бенедикт XVI, назвавши її на честь святого Володимира Великого.

Першим єпархом було іменовано владику Бориса Ґудзяка. Сьогодні апостольським адміністратором єпархії є владика Гліб Лончина.

«Ювілей, що його святкуєте цими днями, — це непересічна подія для всієї нашої Церкви, яка сьогодні є глобальною. Складаємо вдячність милосердному Богові, що протягом цього часу сподобив вас стількох благодатей. Ваші спільні молитви, зустрічі та Єпархіальний собор — це нагоди спільно роздумати, якою ви б хотіли бачити вашу єпархію, коли святкуватимете наступний ювілей, а також згадати нелегкий шлях ваших великих попередників, що втішаються славою при небесному престолі нашого Господа. А це митрополит Андрей Шептицький, який, як добрий батько, доклав чимало зусиль, щоб вірні нашої Церкви, котрі опинилися на гостинних землях Франції, мали належну духовну опіку…», — мовиться у листі.

Це також владики Володимир Маланчук і Михайло Гринчишин, йдеться далі у привітанні, та десятки отців, що приїхали на служіння з України чи місцеві, які всім серцем полюбили українців і служили їм. Усі вони й тисячі вірних стали незмінною історією присутності нашої Церкви у Франції, Швейцарії та країнах Бенілюксу.

«Цього святкового дня складаю Вам, Владико Глібе, отцям, монашеству та мирянам єпархії велику подяку за підтримку, молитовну і соціальну допомогу, яку ви надаєте тим, хто постраждав від військових дій в Україні. Ваша допомога полегшує терпіння сотень тисяч людей і дарує їм надію, що з нами Бог», — зазначив Предстоятель УГКЦ.