Глава УГКЦ просить молитися за поранених у Харкові священика і монахиню

26.01.2023, 08:45
Католики
Глава УГКЦ просить молитися за поранених у Харкові священика і монахиню - фото 1
Священик Харківського екзархату УГКЦ Віталій Зубак і сестра-монахиня Згромадження сестер Святого Йосифа Обручника Дарія Панасть у вівторок, 24 січня, у с. Липці на Харківщині потрапили під ворожий обстріл росіян. Зараз вони перебувають у лікарні.

Про це розповів Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у щоденному відеозверненні у 336-й день повномасштабної війни.

«Гуманітарна місія Карітасу Харківського екзархату, привізши допомогу в наші щойно звільнені міста і села, зокрема в село Липці, потрапила під ворожий артилерійський обстріл. Росіяни навмисне обстріляли гуманітарну місію. Наш отець Віталій Зубак і сестра-монахиня Дарія поранені, перебувають у лікарні, — повідомив Предстоятель і закликав: — Прошу всіх молитися за їхнє здоров’я, за їхній порятунок».

«Ціною власного життя наші священники, ченці та черниці, волонтери намагаються рятувати тих, хто тепер щодня перебуває під ворожими обстрілами, допомогти тим, хто став жертвою цієї війни, кому російський окупант зламав життя», — додав Глава УГКЦ.

Згадуючи обставини обстрілу, сам отець Віталій у коментарі Суспільному зазначив, що їхав у Липецьку громаду, щоб записати списки на гуманітарну допомогу від організації «Карітас». «Зі мною були монахиня Дарія і дві соцпрацівниці, які займалися записом. І коли ми проїжджали останній блокпост перед Липцями, нам показали військові, щоб ми проїжджали, ми поїхали, й тут стався вибух, і машина спинилася», — розповів священик.

Сестра Дарія, яка до Липців їхала вперше, отримала пошкодження руки, ноги й живота. «Лікарі кажуть одужаю, внутрішні органи не пошкоджені. Я думаю, я повернуся до своєї роботи», — сподівається монахиня.

За словами медиків, загрози життю обох поранених немає — у лікарні вони пробудуть кілька тижнів.

Владика Василій Тучапець, екзарх Харківський, який у середу, 25 січня, відвідав поранених свящеика і монахиню у лікарні, в коментарі Департаменту інформації УГКЦ звернув увагу на те, що навіть така місія Церкви як допомога людям, постраждалим від війни, не є простою і безпечною.

«Треба віддати належне нашим працівникам „Карітасу“, які, переборюючи страх, їдуть до потребуючих. Кожна людина переживає страх від небезпеки. Але ставиться найголовніша ціль — щоб людям, які не мають що їсти, не мають де мешкати, особливо в теперішній час, коли найважче, допомогти пережити цю зиму», — сказав єпископ.