Глава УГКЦ просить Президента не ліквідовувати Національну експертну комісію України з питань захисту суспільної моралі, яка "захищає молодь від морального бруду"
Звернення Глави УГКЦ з приводу Указу Президента № 1085/2010 «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади», норма 7.7 якого передбачає «вирішення в установленому порядку питання щодо ліквідації Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі», прес-служба цієї Церкви оприлюднила 14 грудня.
Глава УГКЦ звертає увагу Президента України на те, що оптимізація, щоб справді бути ефективною, повинна включати певні світоглядні зміни і всі заходи, здійснені для досягнення оптимізації, мають будуватися на духовних засадах. За словами Патріарха Любомира, саме Національна експертна комісія України з питань захисту суспільної моралі з моменту створення (20 листопада 2003 року) спрямовувала свою діяльність на піднесення культури та духовності українського народу. Тому, Глава УГКЦ сумнівається, що заощадження кількох мільйонів гривень на діяльності цієї Комісії «сприятиме захистові населення нашої держави, зокрема дітей і молоді, від морального бруду, що його так щедро «сіють» деякі засоби масової інформації».
У зверненні Патріарха Любомира до Президента сказано, що не буде користі для населення з ліквідації установи, що створена для захисту народу від аморальності й безкультур’я і у своїй діяльності використовує мінімальні фінансові ресурси.
«Чи справді від такої реформи скористають українці, які платять податки, чи тільки власники мас-медіа, котрі завдяки пропаганді насилля та розпусти отримують надприбутки?», – запитує Президента Глава УГКЦ.
Патріарх Любомир наголошує, що Комісія з питань захисту суспільної моралі ефективно співпрацює зі Всеукраїнською радою Церков і релігійних організацій. Однією з таких співпраць, за словами Глави УГКЦ, є спільне Звернення Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій та Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі до державних та громадських організацій, ЗМІ та всіх громадян України, проведення заходів, «які мали значну суспільну підтримку, слугували утвердженню належного стану моральності в суспільстві та сприяли міжконфесійному і міжнаціональному миру й взаєморозумінню».
Глава УГКЦ просить Президента «врахувати важливість зазначеної проблематики та зняти доручення 7.7 Указу № 1085/2010 «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади» й залишити Національну експертну комісію України з питань захисту суспільної моралі із належними їй на сьогодні завданнями та функціями як центральний орган виконавчої влади зі спеціальним статусом та зі збереженням цінного кадрового ресурсу».
Окрім цього, Глава УГКЦ сподівається, що стосовно суспільних проблем, пов’язаних з питаннями моралі та духовності, «у майбутньому будуть проводитися солідні дискусії у середовищі громадянського суспільства, без виключення з цього суспільного дискурсу Церков і релігійних організацій, які є також важливими складовими інституціями цього суспільства».