Глава УГКЦ провів зустріч зі священиками, які служать у Німеччині та Скандинавії

24 травня, 10:33
Католики
Глава УГКЦ провів зустріч зі священиками, які служать у Німеччині та Скандинавії - фото 1
У Мюнхені 23 травня відбулася зустріч Блаженнішого Святослава та владик Постійного Синоду УГКЦ зі священиками, які душпастирюють у Німеччині та країнах Скандинавії. Подія відбулася у катедральному храмі Покрова Пресвятої Богородиці з нагоди 65-річчя проголошення Апостольського екзархату.

На зустріч до Мюнхена приїхали близько 50 священиків з різних куточків Німеччини, а також зі Швеції й Ісландії. Участь у зустрічі взяли також сестри служебниці, які служать в екзархаті, повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

На початку Глава УГКЦ очолив Молебень до Пресвятої Богородиці у співслужінні єпископів Постійного Синоду.

Блаженніший Святослав розповів про душпастирську ситуацію в Україні в умовах війни: «Народ, у якому мільйони людей горюють — це український народ сьогодні. Люди потребують тепла, доброго слова, надії». Глава Церкви наголосив, що сьогодні в Україні близько 7 мільйонів осіб потребують невідкладної допомоги, зокрема харчів, і закликав священиків Апостольського екзархату допомогти нашій Церкві нагодувати голодних.

Глава УГКЦ заявив, що він гордиться своїми священиками, зокрема тими, які під бомбами в Україні залишаються з людьми. Також подякував за віддане служіння душпастирям у Німеччині та країнах Скандинавії: «На зустрічі з українською громадою тут, у Мюнхені, ми почули, що люди хочуть Церкви. Просять владику Богдана будувати храми в Німеччині. Ми ж думаємо: жнива великі, а робітників мало», — сказав Блаженніший Святослав.

З нагоди 65-річчя Апостольського екзархату владика Богдан Дзюрах нагородив священників, диякона і сестер монахинь грамотами, а канцлера екзархату о. Андрія Химчука іменував протоєреєм з правом носити золотий хрест. Крім того, патріарші грамоти вручили отцям-деканам. Кожен священик отримав від Блаженнішого Святослава книгу його щоденних відеозвернень у перший рік повномасштабної війни «Україна стоїть! Україна бореться! Україна молиться!», а від владики Богдана Дзюраха — пам’ятну медаль з нагоди 65-річчя екзархату. Для єпископів Постійного Синоду в екзархаті також приготували подарунок — панагію із зображенням Богородиці Оранти з катедрального собору у Мюнхені.

Глава УГКЦ провів зустріч зі священиками, які служать у Німеччині та Скандинавії - фото 134808

У межах відзначення 65-річчя Апостольського екзархату 24–25 травня у Мюнхені відбудеться з’їзд молоді, а 26 травня Глава УГКЦ у співслужінні Постійного Синоду очолить у катедрі Архиєрейську Божественну Літургію.

Додамо, Апостольський екзархат для українців візантійського обряду в Німеччині та країнах Скандинавії є найстаршим екзархатом в Українській Греко-Католицькій Церкві.