Глава УГКЦ: "Сталінські вбивці перетворили голод на зброю масового знищення, їхні нащадки перетворюють на зброю проти України холод"

26.11.2022, 13:41
Держава
Глава УГКЦ: "Сталінські вбивці перетворили голод на зброю масового знищення, їхні нащадки перетворюють на зброю проти України холод" - фото 1
Патріарх Святослав 26 листопада у День вшанування жертв Голодоморів закликав всіх українців в Україні та за кордоном о 16:00 за київським часом зупинитися, вшанувати бодай хвилиною мовчання невинних жертв Голодомору 90-річної давнини, запаливши свічку пам’яті.

"Нам слід згуртуватися і зробити все від нас залежне, щоб подібні злочини більше ніколи не повторилися на українській землі, - закликав Глава УГКЦ.

"Сьогодні ми вшановуємо 90-ті роковини початку великого голоду в Україні 1932-1933 років. У молитві схиляємо голови над тими, хто став жертвою сталінського терору і був убитий голодом в Україні. Цей день повинен нагадати нам, з одного боку, що ми маємо обов’язок молитися за тих, у кого відібрали право молитися, кому не дали можливість бути гідно похованим, за християнським звичаєм, а з іншого – що цей великий голод був спланованим геноцидом сталінського режиму, наслідком втрати української державності.

На жаль, в історії ставалося так, що коли ми втрачали свою державність, північний агресор винищував наш народ. Те саме відбувається і сьогодні. Ворог нам каже здати свою державу. Однак ми розуміємо, що, втрачаючи державність, ми знову стаємо жертвами геноциду. Недаремно Папа Франциск знайшов глибокий внутрішній зв’язок тих двох трагедій – Геноциду-Голодомору 90-річної давнини і геноциду, який сьогодні росія несе на землю України.

Тоді сталінські вбивці перетворили голод на найдешевшу і найжорстокішу зброю масового знищення, а сьогодні їхні нащадки хочуть знову перетворити на таку зброю проти України холод. Сьогодні ми молимося для того, щоб пам’ятати, щоб запобігати, щоб захистити наш народ перед новою смертоносною загрозою, яка тепер вже відкрито несеться з боку росії з наміром забрати в українського народу право на існування.

Закликаю всіх українців в Україні та за кордоном о 16:00 за київським часом зупинитися, вшанувати бодай хвилиною мовчання невинних жертв Голодомору 90-річної давнини, запаливши свічку пам’яті. Відтак нам слід згуртуватися і зробити все від нас залежне, щоб подібні злочини більше ніколи не повторилися на українській землі. Ми пам’ятаємо, щоб запобігати!

Вічная пам’ять всім тим, у кого забрали право на житті та існування, хто став жертвою великого голоду в Україні!", - йдеться у дописі Патріарха Святослава.