Глава УГКЦ привітав новообрану генеральну настоятельку Згромадження сестер мироносиць

18.05.2023, 17:04
Католики
Глава УГКЦ привітав новообрану генеральну настоятельку Згромадження сестер мироносиць - фото 1
Глава УГКЦ Святослав привітав сестру Климентію Чорноус, новообрану генеральну настоятельку Згромадження сестер мироносиць із завершенням Виборчої капітули, яку очолив митрополит Івано-Франківський Володимир Війтишин.

Про це передає Департамент інформації УГКЦ.

«Ви очолили Згромадження, — пише Предстоятель у привітанні, — яке цього року святкує 113 років від свого заснування, у непростий час».

Глава УГКЦ зауважив, що історія повторюється: «Століття тому, коли ваше Згромадження почало активно розвиватися і поповнювалося новими сестрами, на нашу землю пришла війна, яка принесла із собою руйнування, терпіння і смерть. Ваші попередниці, виконуючи свої обітниці, активно допомагали тим, хто постраждав. Сьогодні на нашій Батьківщині знову йде війна. Агресор поставив собі за мету знищити нас як народ. Для жорстокості, із якою він іде до цієї мети, не має жодних моральних перешкод».

«Тому перед Вами, як перед очільницею Згромадження, постав виклик скерувати увагу сестер милосердя на підтримку рідного народу, який веде кровопролитну боротьбу зі злом», — наголосив він.

«Дорога сестро Климентіє, бажаю Вам, щоб наступний етап Вашого служіння був багатим на Боже благословення для очолюваного Вами згромадження. Хай воно сповниться новими покликаннями та благими ділами для Господньої слави. У моїй особі Ви завжди знайдете підтримку щодо всіх добрих починань, зокрема соціального служіння, яке так активно здійснюєте тепер», — звернувся Глава УГКЦ.

Першоєрарх подякував сестрам мироносицям за служіння в Київській Трьохсвятительській семінарії в Княжичах, де вони «показували гарний приклад богопосвяченого життя братам-семінаристам». Патріарх висловив сподівання, що сестри продовжать служіння в семінарії.