Патріарх УГКЦ та голова Управління з координації гуманітарних справ ООН обговорили співпрацю
Про це 19 листопада повідомив Департамент інформації УГКЦ.
Під час зустрічі пан Ігнасіо, який лише розпочинає свою місію як голова Офісу, підкреслив основну роль, що її відіграє УГКЦ у питаннях гуманітарних справ України, зокрема в контексті війни на Донбасі. Особливо він звернув увагу на те, як Церква відповідає на виклики, спричинені окупацією українських територій, та на соціальне служіння УГКЦ в умовах пандемії. Оцінивши структуру соціального служіння УГКЦ, він висловив бажання співпрацювати з УГКЦ, побажавши відтак отримати відповідні контакти для того, щоб мати можливість послужити безпосередньо тим, хто потерпає від наслідків збройного конфлікту і пандемії.
Блаженніший Святослав запевнив голову Управління, що гуманітарні питання соціального служіння є в центрі душпастирської уваги УГКЦ. Глава Церкви розповів йому про останнє послання Синоду Єпископів УГКЦ. «Тема, яку ми підняли у душпастирському листі, – бідність. На виклик бідності у світі, зокрема в Україні, ми реагуємо як християни певними нашими діями і структурами», – сказав Предстоятель УГКЦ.
«Акція "Нагодуй голодного", яка відбулася в неділю, продовжуватиметься і надалі. Вона має на меті активізувати соціальне служіння у базових клітинах церковного тіла, тобто у парафіях. В УГКЦ діє структура – «Карітас-Україна» і Департамент соціального служіння Патріаршої курії, який має на меті координувати і розвивати якість соціального служіння Церкви і її відповіді на гуманітарні питання як в Україні, так і в усьому світі», – додав Отець і Глава УГКЦ.
У розмові пан Ігнасіо відзначив, що Українська Греко-Католицька Церква сьогодні є лідером у формуванні нової свідомості солідарності в Україні. Зокрема, він виокремив діяльність Українського католицького університету. На його переконання, саме освіта відіграватиме визначальну роль у здатності системно відповідати на виклики сьогоднішнього часу.
На завершення сторони узгодили подальші кроки, спрямовані на обмін інформацією щодо гуманітарних потреб і протистояння гібридній війні в контексті дезінформації, яка сьогодні є одним з інструментів, які використовуються проти народу України. Особливого наголосу співрозмовники надали необхідності говорити правду про ситуацію в Україні, а відтак спільно працювати для добра найуразливіших і найбільш потребуючих.