Глава УГКЦ та Юлія Лапутіна домовилися про співпрацю щодо реабілітації ветеранів, які повертаються з війни

16 січня, 09:58
Держава
Глава УГКЦ та Юлія Лапутіна  - фото 1
Глава УГКЦ та Юлія Лапутіна
Джерело фото: УГКЦ
Міністр у справах ветеранів Юлія Лапутіна зустрілася з главою Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішим Святославом. Зустріч відбулася в резиденції глави УГКЦ при Патріаршому соборі Воскресіння Христового.

Про це 15 січня повідомив Урядовий портал.

Юлія Лапутіна подякувала Блаженнішому Святославу за постійну підтримку захисників України, зокрема, через надання духовної та психологічної допомоги від воїнів-капеланів.

«Захисники України, які самовіддано боронили нашу землю в умовах російської агресії, мають не просто отримати соціальний захист від держави. Вони мають відчути, що на ціннісному рівні їх внесок у збереження територіальної цілісності та суверенітету України є пріоритетом загальнодержавної політики», - зазначила Юлія Лапутіна.

За словами Міністра у справах ветеранів, на початку війни, до якої країна не була готова ні технологічно, ні психологічно, представники церкви відіграли важливу роль у підтримці духу воїнів на передовій та у поверненні від бойових дій до мирного життя. Одним з прикладів є видання Молитовника українського воїна «Молись і служи!» із Молитвою українського ветерана.

Глава УГКЦ Блаженніший Святослав звернув увагу на важливість уваги до живих захисників і пам'ять про загиблих: «Забуваючи про цих людей, ми втрачаємо власне майбутнє. Хлопці, які віддавали свій час, молодість, здоров’я, пролили кров за свою країну, за нас із вами, мають велику небезпеку потрапити у психологічну та духовну пастку. Тому ми повинні зробити все для того, аби Україна пам’ятала та шанувала своїх героїв».

Під час зустрічі Юлія Лапутіна та Блаженніший Святослав обговорили організацію мобільних груп, які проводитимуть реабілітаційні тренінги з ветеранами у віддалених регіонах країни. До складу таких груп увійдуть військові капелани, психологи, соціальні працівники та представники Мінветеранів.

Нагадаємо, що у серпні 2019 року між Міністерством у справах ветеранів та Українською Греко-Католицькою Церквою був підписаний меморандум про співпрацю.