Патріарх Святослав у 107-й день війни подякував волонтерам за свідчення віри

10.06.2022, 18:45
Католики
Патріарх Святослав у 107-й день війни подякував волонтерам за свідчення віри - фото 1
Цього дня ми хочемо особливо молитися за тих, що чинять діла милосердя і своїми вчинками проповідують Боже слово. Бо волонтер – це особа, яка не бере платні за своє служіння, не чекає якоїсь команди від свого начальника, щоб працювати і діяти, але відповідає на поклик власного сумління. Справжній волонтер завжди сумлінний і чесний, бо працює не на власну користь, а служить тому, хто є у найбільшій потребі.

Відеозвернення Патріарха Святослава поширив Департамент інформації УГКЦ.

«Осердям бойових дій останніми днями була наша Луганщина, Лисичанськ і Сєвєродонецьк. Створюється враження, що ворог кинув усю пекельну силу на ті нещасні містечка і села, де ще залишилося багато цивільного населення. Ті, хто сьогодні захищає в цій місцевості Україну, наші військовослужбовці, сини і доньки України, а також місцеве цивільне населення потребують наших особливих молитов. Крім того, ворог постійно бомбить, обстрілює кожне місто і село, до якого може сягнути його вбивча рука. Зазнають обстрілів прикордонні села на Чернігівщині та Сумщині. Знову цієї ночі був обстріляний Харків. Ведуться жорстокі бої на півдні нашої Батьківщини, на Миколаївщині, Херсонщині, Дніпропетровщині та в Запорізькій області», – констатував Предстоятель УГКЦ.

На його переконання, Україна стоїть і бореться саме тому, що всі мешканці України, незалежно від того, до якої Церкви ходять, до якої національності належать, якою мовою розмовляють, – розуміють, що йдеться про їхнє життя або про їхню смерть. Українська державність – це життя і всі, як один, сьогодні стали на захист Батьківщини.

«Сьогодні, коли Україна переживає війну, усі Церкви та релігійні організації України, як ніколи, відчувають єдність між собою. Бо всі ми підпорядковуємо будь-які внутрішні розбіжності спільному ділу, завданню, благу боронити свій край, підтримувати свій стражденний народ. Усі, хто сьогодні вважає себе християнином, незалежно до якої конфесії належить, відчувають той поклик сумління, що надихає благодать Духа Святого любити свою землю, свій народ і чинити добро», – запевнив Глава УГКЦ.

Окремо Предстоятель попросив сьогодні молитися за медичних працівників, лікарів, зокрема тих, які рятують життя наших воїнів, наших захисників. А також за наших військових капеланів, які є поруч із нашим військом на передовій і свідчать про Божу присутність саме там, де, за його словами, сини і доньки України найбільше потребують Божої сили.