Глава УГКЦ у 45-й день війни: "Росія в Україні щодня чинить злочини, яким немає виправдання"

09 квітня, 14:17
Католики
Глава УГКЦ у 45-й день війни: "Росія в Україні щодня чинить злочини, яким немає виправдання" - фото 1
Про страшний злочин рашистів на вокзалі Краматорська, де спеціально скеровані дві російські ракети вбили 53 особи і більше ста людей пораненили, говорив Патріарпх Святослав у щоденному зверненні до українців у 45-й день війни.

Він додав, що багато з них є у важкому стані і можуть померти у наступні години чи дні. Були вбиті жінки і діти – люди, які намагалися евакуюватися, виїхати із зони важких гарячих бойових дій, мирні люди, яких хотіли зробити заручниками цієї війни. Там не було війська, там не було якоїсь військової інфраструктури. Там були цивільні люди.

За його словами, останній день і остання ніч були справді драматичними. Ми знову бачили ракетні удари по наших містах, ми бачили смерть безневинних людей. Жорстокі бої йдуть навколо нашого Харкова, на Донбасі, довкола нашого міста Маріуполя, на Півдні нашої Батьківщини.

Предстоятель вчергове підкреслив, що ворог веде тотальну війну проти України і навмисне вбиває не тільки військових, але нищить наші міста і села, але головне – веде планомірну системну війну проти мирних людей.

Духовний лідер наголосив, що коли людина чинить зло не цілком свідомо або не цілком добровільно, тоді її особиста відповідальність за цей вчинок, за це зло може бути меншою. Але коли вона зумисно, наперед сплановано чинить зло, тоді вона несе повноту відповідальності. Тоді те зло проникає в її душу і серце, нищить її зсередини, робить її рабом гріха і несе смерть.

«Кара за гріх є смерть, каже нам Боже слово», – наголосив Глава УГКЦ.

За словами Блаженнішого Святослава, у Краматорську ми вчергове стали свідками злочину, який немає виправдання і гідний огиди, світового засуду. Він є прикладом звичайного злочину проти людяності.