Глава УГКЦ у День пам’яті Героїв Крут: Сьогодні молодь знову захищає свою Батьківщину від російського агресора

29 січня, 17:20
Суспільство
Глава УГКЦ у День пам’яті Героїв Крут: Сьогодні молодь знову захищає свою Батьківщину від російського агресора - фото 1
29 січня для України є Днем пам’яті Героїв Крут — пам’яті гімназистів-студентів із Києва, які стали на захист свого міста і героїчно віддали життя за Батьківщину. На жаль, історія повторюється. І як колись, так і сьогодні, українська молодь, дівчата та хлопці, українські захисники знову боронять Батьківщину від російського агресора.

Про це сказав Глава УГКЦ Святослав у відеозверненні до учасників молитовного сніданку, що проходить у Вашингтоні в межах Українського тижня 2024, передає Департамент інформації УГКЦ.

Блаженніший Святослав наголосив на важливості усвідомлення людством того, що сьогодні в Україні відбувається одне з найбільших лих сучасної історії — найбільший військовий конфлікт після Другої світової війни.

Глава УГКЦ звернувся до партнерів у Сполучених Штатах Америки, нагадавши про військові злочини Росії проти мирного населення та акцентувавши, що війна в Україні — це не українська війна, а війна, яка заторкне кожного мешканця світу.

«Ми сьогодні хочемо, щоб наші друзі в цій великій країні почули, що байдужість убиває мільйони, а солідарність рятує мільйони життів, зокрема в Україні, — зазначив Предстоятель. — Ми хочемо подякувати всім, хто сьогодні солідарний з Україною. Ми просимо, щоб американське суспільство не перетворювало війну в Україні лише на об’єкт політичних баталій».

Блаженніший Святослав наголосив, що відповідно до даних різних громадських організацій, росіяни вже знищили понад 600 релігійних споруд: церков, молитовних будинків, синагог, мечетей. Загинуло 25 священнослужителів різних конфесій, а 20 — перебуває в полоні.

Звертаючись до учасників молитовного сніданку у Вашингтоні, Патріарх зазначив, що українці розраховують на допомогу всього світового співтовариства, зокрема США: «Зробімо все для того, щоби дружба, співпраця між американським і українським народами зростали та розвивалися».

«Я хочу побажати, щоб під час цього Українського тижня ми могли промовити одні до одних, від серця до серця, і все зробити, щоби право сильного не зневажило, не перемогло силу права, силу закону, — закону Божого і закону любові», — побажав Блаженніший Святослав.