Глава УГКЦ: "Господь воскресив нашу Церкву, щоб вона стала ядром і силою України»

06 червня, 10:40
Католики
Глава УГКЦ: "Господь воскресив нашу Церкву, щоб вона стала ядром і силою України» - фото 1
Патріарх Святослав 5 червня відвідав Дрогобич, на Львівщині, з нагоди святкування 30-річчя Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ. На Літургії, яку звершили на подвір’ї катедрального собору Пресвятої Трійці, Главі Церкви співслужили єпископи УГКЦ з України та з-за кордону і священики єпархії.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Згадуючи подію заснування Самбірсько-Дрогобицької єпархії 30 років тому, Патріарх сказав:

«У тих роках ми з вами, дорогі у Христі брати і сестри, були свідками Воскресіння нашої Церкви як Містичного Тіла Христового: Церква-мучениця виходила з підпілля, відбудовувала свої структури… Тоді сподобалося Духові Святому і нам у Ньому, щоб всі перешкоди ми подолали. Ми сьогодні дякуємо за перших три десятиліття плодів Духа Святого, які Господь Бог вилив на наш народ через цю єпархію».

За словами першоєрарха, «перед початком війни минулого року, коли всі, хто міг, тікали з Києва, на святих Київських горах постало питання, яке в молитві ми повинні завжди ставити Господу Богу: Боже, а для чого Ти нас воскресив? Для чого ти нас вивів з підпілля? Для чого ти Духом Твоїм Святим відбудував життя нашої Церкви в Україні? Щоб знову нас знищити? Щоб знову віддати на поталу смертоносному російському агресору (ми знаємо там, де приходить чобіт російського окупанта, першою вбивається наша Церква)?»

Святкуючи 30-річчя Самбірсько-Дрогобицької єпархії, Блаженніший Святослав закликав кожного запитати себе: «Що означає цей ювілей? Що означає навіть це святкування для нас сьогодні? Для нас, України, яка стікає кров’ю і бореться за право на своє існування? Яку місію, яке завдання сподобалося Духу Святому дати нам, сучасному поколінню віруючих християн українців і нам, владикам, які так чисельно сьогодні сюди прибули? Який Божий задум Господь повіряє здійснити вам, дорогі отці, вам, наше преподобне, Богом благословенне монашество?».

На переконання Предстоятеля, місія УГКЦ — бути ядром і силою України, щоби в апостольські сіті Церкви уловили Вселенну і всіх дітей України, врятувати від смерті і привести до пізнання Христової Істини.

Пригадавши слова митрополита Василія Семенюка, що там, де є Греко-Католицька Церква, там є Україна, Блаженніший Святослав додав: «Ми сьогодні бачимо, що там, де наша Церква відбудувала свої структури, там наш народ отримав Богом дарований йому прихисток і певне пристановище серед розбурханого воєнним лихоліттям житейського моря. Дух Святий сьогодні кличе усіх нас відкривати наші парафії, монастирі, серця для зраненого Божого народу».

На його переконання, Господь Бог сьогодні хоче, щоб через нашу Церкву, через своїх наслідників, апостолів, у нашій Київській християнській традиції ми з вами «уловили Вселенну», як ті Богом просвічені рибалки-апостоли, про яких співає сьогодні наш тропар.

«Сьогодні Україна стала в центрі уваги цілого світу. Ми сьогодні повинні вчитися сіті широко закидати. Бо через нас сьогодні Господь Бог хоче уловити всю Вселену кругом, де по світах розкидані сьогодні сини і доньки України. Як багато разів ми казали впродовж останніх місяців, що світ ще ніколи не був таким українським, як сьогодні. Ще ніколи не був так солідарний з Україною. Від нас чекають відповіді на складне питання: що означає бути християнином у час війни?», — констатував Патріарх УГКЦ.