Глава УГКЦ у Києві освятить саркофаг і фігуру князя Аскольда

19 травня, 17:00
Культура
Глава УГКЦ у Києві освятить саркофаг і фігуру князя Аскольда - фото 1
Патріарх Святослав 22 травня освятить саркофаг з фігурою князя Аскольда, який буде встановлено в крипті Святого Сильвестра, що в храмі Святого Миколая Чудотворця УГКЦ на Аскольдовій могилі в Києві.

За повідомленням Департаменту інформації УГКЦ, освячення фігури розпочнеться о 10:00 Архиєрейською Божественною Літургією, яку очолить Глава УГКЦ Блаженніший Святослав. Опісля відбудеться освячення фігури, яку названо «Спочинок київського князя Аскольда, у хрещенні Миколая, у крипті Святого Сильвестра-папи», що на Аскольдовій могилі в Києві. Відтак заплановано концерт дзвонів-карильйонів.

«Це важлива для нашого міста подія, адже з 1966 року, коли київська громада торжественно святкувала тисячоліття хрещення Аскольда, міський і церковний уряди прийняли рішення про встановлення пам’ятника Аскольдові. Тому ця фігура є таким першим пам’ятником в честь Аскольда, яку створила громада УГКЦ. Наступним кроком буде створення пам’ятника на каплиці, присвяченої його хрещенню, чуда Богородиці у Влахерні над Дніпром. Надіємося, що уряд міста Києва підтримає такий задум громади», парох храму о. Ігор Онишкевич

Роботи над створенням цього пам’ятника розпочалися ще у 2020 році, коли митрофорний протоєрей Ігор Онишкевич, парох храму Миколая Чудотворця, презентував цю ідею владиці Йосифові Міляну, єпископу-помічнику Київської архиєпархії. Отримавши благословення архиєрея, душпастир разом із парафіянами та жертводавцями розпочав втілювати задум у життя.

Глава УГКЦ у Києві освятить саркофаг і фігуру князя Аскольда - фото 93441

Скульпторами фігури Аскольда є відомі в Україні та за її межами Олесь Сидорук та Борис Крилов, які працюють разом із 1999 року. Вони закінчили Академію образотворчого мистецтва та архітектури, а відтак заснували «Творчу майстерню Сидорука та Крилова». Вони є членами національної спілки художників України та Британської королівської спілки скульпторів. За час свого творчого шляху створили більше ніж тридцять монументальних творів в Україні та країнах Європи. Відомим ділом скульпторів є зокрема пам’ятник Блаженнішому Любомирові Гузару у Вінниці.

Глава УГКЦ у Києві освятить саркофаг і фігуру князя Аскольда_2

Як зазначив Олесь Сидорук, видатна постать Київської Русі, непереможний князь Аскольд-Миколай є першим хрестителем українських земель. Він спочив на дніпровських схилах, де був похований. Символічний надгробок князю встановлений у крипті церкви Святого Миколая Чудотворця на Аскольдовій могилі. Саркофаг зроблений у візантійському стилі, який був поширеним на той час в Київській Русі. На саркофазі розміщена бронзова постать спочилого князя.

«Образ Аскольда – це мистецька та наукова реконструкція нашої творчої команди, у якій працювали відомий український історик Олександр Алфьоров та архітектор Руслан Кухаренко. Це була дуже цікава і кропітка праця, де по крупинкам збирався образ і композиційні елементи. Фігура лежить на символічному вітрилі, що символізує його походи на Візантію», – наголосив скульптор.

Глава УГКЦ у Києві освятить саркофаг і фігуру князя Аскольда_3