Глава УГКЦ в Уневі пригадав перші дні війни: Росіяни зупинилися за 20 кілометрів від Патріаршого собору

Глава УГКЦ в Уневі пригадав перші дні війни: Росіяни зупинилися за 20 кілометрів від Патріаршого собору - фото 1
На празник Успіння Пресвятої Богородиці Патріарх УГКЦ Святослав здійснив прощу до Унівської лаври, що на Львівщині.

Про це повідомляє сайт УГКЦ.

Звертачись до вірян, Блаженніший Святослав пригадав, як розпочалося ширкомасштабне вторгнення росіян до України та подякував Богородиці за порятунок життя.

«Дорогі в Христі, — звернувся Патріарх, — я приїхав сюди, щоб подякувати за порятунок життя. Те, що я сьогодні живий між вами, — це чудо. Те, що діялося в Києві пів року тому, — це тяжко описати. Те, що ми живі, — це чудо. Те, що наша столиця встояла, ми тепер відчуваємо як особливу молитву заступництва Пречистої Діви Марії».

«У Києві віримо, що поки є Оранта в Софії, місто стоятиме і буде непереможним. Тому хочу скласти подяку Богородиці за те, що врятувала від смерті душі наші», — зазначив проповідник.

Патріарх Святослав пригадав початок війни: «Це важко збагнути і висловити, але російські війська зупинилися за 20 кілометрів від Патріаршого собору. Лінія фронту справді відділяла життя від смерті. Ми чули вибухи, навіть навчилися розрізняти види зброї, яка вибухає. У містах, що їх знає цілий світ, в Ірпені та Бучі, ми побачили гори трупів на вулицях, які ніхто не прибирав. Я стояв на краю братської могили і бачив молодих людей зі зв’язаними руками, що були скинуті одне на одного. У цей момент ми зрозуміли, яким безумством є людська ницість, малодушність».

Глава УГКЦ зазначив, що ми перемагаємо і переможемо завдяки великодушності українців. Військові ціною власного життя великодушно віддавали все, щоб врятувати Україну. Ми бачили лікарів, які під бомбами робили складні операції. Вони ризикували своїм життям, щоб врятувати чуже життя.

«Там, як ніде, розумієш, що український народ переможе через те, що ми душею більші від ворога, морально і духовно вищі. Для перемоги замало мати добру і сучасну зброю. Також був вражений великодушністю українців, коли росіяни не хотіли забирати своїх солдатів, а наші люди створили можливість для їхніх рідних їх знайти», — заявив архиєрей.

«Ми сьогодні просимо: Богородице, Ти, що переходиш цього дня від землі до небес, молися за нас, бо молитвами Твоїми спасаєш від смерті душі наші. Твоєю материнською опікою огорни всіх, хто дивиться в обличчя смерті: наших солдатів на фронті, поранених, полонених. Огорни своєю материнською любов’ю тих, які опинилися на тимчасово окупованих територіях. Зроби нас великодушними стосовно тих, хто покинув свої домівки і сьогодні шукає нашого милосердя. Мати Божа, під Твоїм покровом Україна непереможна, бо Ти своїми молитвами ізбавляєш від смерті душі наші», — попросив Патріарх УГКЦ Святослав.