Глава УГКЦ відвідав дитячий будинок сімейного типу на Полтавщині

17 червня, 18:29
Суспільство
Глава УГКЦ відвідав дитячий будинок сімейного типу на Полтавщині - фото 1
Глава УГКЦ Святослав відвідав дитячий будинок сімейного типу «Милосердя» в с. Деменки на Полтавщині. Цим будинком вже понад 10 років опікуються монахині Згромадження святого Вікентія.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Блаженніший Святослав очолив Літургію в домі «Милосердя». Під час проповіді він висловив вдячність Господу Богові та сестрам, які опікуються дітьми в цьому закладі.

Окрім цього, Блаженніший Святослав звернувся до дітей, які проживають у цьому будинку: «Я дякую, дорогі діти, за те, що ви є зеленими гілочками на тій рослині, якою є Христова Церква. Дякую за те, що ви молитеся, слухаєте Божого слова, якому вас вчать сестри. Ви ростете ій обов’язково у свій час кожен із вас принесе свій плід».

Глава УГКЦ також подякував священикам, які здійснюють духовну опіку над дитячим будинком. З нагоди 10-річчя створення Харківського екзархату він вручив Патріарші грамоти сестрам та о. Станіславові Б’ялковському, адміністратору парафії в с. Деменки.

Після Літургії сестри та діти мали нагоду поспілкуватися з Блаженнішим Святославом та провести екскурсію будинком.

За словами сестри-настоятельки Магдалини, дім «Милосердя» заснований 2008 року. Однак протягом 5 років монахині збирали кошти та робили ремонт, зокрема завдяки жертводавцям з Канади та Італії.

У 2012 році сестри Згромадження святого Вікентія прийняли першу дитину, згодом — ще п’ятеро. Сьогодні в дитячому будинку сімейного типу проживає чотири дівчинки.

«Стараємося дітей виховати у християнському дусі, стараємося, щоби вони знайшли своє місце в цьому житті», — зазначила с. Магдалина.

Цікаво, що найстарша вихованиця дому «Милосердя», 18-річна Кіра, професійно займається спортом та є багаторазовою призеркою з армреслінгу. Дівчина не збирається зупинятися на досягнутому, а за постійну підтримку та виховання дякує сестрі-настоятельці, яка є для неї «мамою»: «Коли рідні батьки від мене відмовилися, і нас забрали із притулку в цей дім, я захотіла сестру Магдалину називати мамою. Вже 10 років вона є для мене мамою», — розповіла Кіра.