Глава УГКЦ висловив співчуття з приводу смерті професора Ігоря Скочиляса

22.12.2020, 10:51
Католики
Глава УГКЦ висловив співчуття з приводу смерті професора Ігоря Скочиляса - фото 1
20 грудня 2020 року через ускладнення перебігу коронавірусного захворювання Ігор Скочиляс, доктор історичних наук, професор, декан гуманітарного факультету Українського католицького університету, автор численних наукових праць, ініціатор і натхненник дослідницької програми «Київське християнство», відійшов у вічність.

«Із великим сумом сприйняв я звістку про те, що після ускладнень від коронавірусу повернувся до дому нашого Небесного Отця Ваш чоловік – Ігор Скочиляс. Прийміть мої щирі співчуття та запевнення в молитвах за новопреставленого», – пише Блаженніший Святослав у листі-співчуття, адресованому п. Ірині Скочиляс, дружині професора Ігоря Скочиляса, який вчора, 20 грудня, відійшов у вічність.

«Пан Ігор, за свідченням багатьох, усі свої таланти: гострий розум, наполегливість, терпеливість – поклав на вівтар науки. Цю любов до науки він перейняв від свого учителя, визначного історика Ярослава Дашкевича, не тільки примноживши її своїм життям і клопіткою працею, а й запаливши нею сотні юних сердець. Віримо, що його послідовники завжди пам’ятатимуть свого улюбленого викладача у своїх молитвах», – йдеться у листі.

Глава УГКЦ виокремив особливу рису покійного професора – його людяність: «Студенти, колеги-викладачі, співпрацівники в різного роду проєктах, якими займався пан Ігор, запам’ятали його як особу, котра мала дар тонко відчувати іншу людину, а особливу ту, що в потребі. Своїми словами та вчинками він відкривав їй обличчя Небесного Отця, який добрий до всіх».

Блаженніший Святослав висловив запевнення у тому, що «сьогодні Господь відкриває перед ним небеса, даруючи йому радість споглядати Свою славу, а Вас і Вашу родину наділяє ще одним небесним заступником, який випрошує для вас потрібні ласки».