• Головна
  • Новини
  • Глава УГКЦ висловив жаль, що українці не змогли спільно вшанувати жертв Голодомору...

Глава УГКЦ висловив жаль, що українці не змогли спільно вшанувати жертв Голодомору

28.11.2010, 13:36
Глава УГКЦ висловив жаль, що українці не змогли спільно вшанувати жертв Голодомору - фото 1
Відзначення пам‘яті Голодомору, у минулих роках і цього разу, все ще показує, що ми ще не дозріли цілковито як народ, – Патріарх Любомир.

Golod_panahuda.jpg«Добре, що громадяни гуртуються, щоб пам‘ять про невинно убієнних не загинула. Ця пам‘ять – це запорука нашої майбутності, щоб таке лихо не повторилося», – сказав Предстоятель УГКЦ після Панахиди біля Національного Меморіалу жертв Голодомору у Києві.

За словами Патріарха Любомира, історія народів будується трагічними моментами. «Одне прикро, що немає єдності у відзначенні такої важливої події. Мені здається, що при відзначенні такої визначної події повинні бути присутні усі. Бо це є ці моменти, які нас єднають і вчать, що ми один народ. Коли ж ми цього не робимо, в якийсь спосіб ділимося, то ми є ще не зрілий народ, не зріла нація. Тут не повинно бути різниць, тут повинні бути всі присутні абсолютно усі, це був би доказ, що ми один народ», – наголосив очільник греко-католиків.

Крім того, досвід інших народів показує, що під час національних святкувань різниці поглядів відходять на другий план і всі разом відзначають загальнонаціональні свята, що є доказом зрілості. «Відзначення пам‘яті Голодомору у минулих роках і цього разу все ще показує, що ми ще не дозріли цілковито, як народ. Тому потрібно відзначати цю дату із року в рік, щоб утверджувати людей, щоб навчити їх, дати їм зрозуміти, що такі події і пам‘ять про них роблять нас одним великим народом», – резюмував Патріарх Любомир.

За повідомленням Департаменту інформації УГКЦ, 27 листопада у Києві відбулося вшанування пам'яті жертв Голодомору-геноциду. Від Української Греко-Католицької Церкви у жалобній церемонії та панахиді взяли участь Патріарх Любомир, владика Богдан (Дзюрах), Керівник Адміністрації Патріаршої курії, та владика Йосиф (Мілян), Єпископ-помічник Київської архиєпархії.

Як вже РІСУ повідомляла, біля Національного меморіалу жертв Голодомору відслужать панахиду Предстоятелі УПЦ КП, УГКЦ, УАПЦ та РКЦ в Україні.

Перед панахидою учасники акції, організованої громадським комітетом з ушанування пам'яті жертв Голодомору, пройшли ходою до Меморіалу жертвам голодоморів. Серед них були присутні колишні президенти Леонід Кравчук і Віктор Ющенко, депутати Верховної Ради та понад 1,5 тис. громадян.

Крім того, участь у вшануванні пам'яті жертв Голодомору-геноциду взяли участь очільники дипломатичних представництв різних країн, представники різних областей України та громадських організацій.