Глава УГКЦ вписаний до Золотої книги Мюнхена
Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.
Заступник мера Мюнхена, чия сім’я надала притулок українським біженцям, привітав єпископів УГКЦ від імені всієї міської громади. Він відзначив міцні партнерські стосунки між Мюнхеном та Києвом, які мають статус міст-побратимів, і висловив сподівання на подальше поглиблення співпраці.
У своєму слові Блаженніший Святослав наголосив на незмінній ролі Української Греко-Католицької Церкви як осередку трансформації українського суспільства. Впродовж століть, коли українці жили на своїй землі, але в чужих державах, УГКЦ залишалася фактично єдиною соціальною структурою, що захищала інтереси простих людей. Після розпаду Радянського Союзу Церква відіграла ключову роль у трансформації пострадянського суспільства на демократичне, зокрема за допомогою освіти. Сьогодні ж, у часи жорстокої війни, Церква як Мати піклується про зранених, але незламних людей України.
Глава УГКЦ підкреслив, що Мюнхен відіграв важливу роль у допомозі Україні, надавши гуманітарну допомогу, притулок біженцям та духовну підтримку. «Хвиля солідарності та підтримки звідси докотилася до нас вже в перші дні повномасштабної війни», — сказав Блаженніший Святослав. Він відзначив, що Баварія прийняла чи не найбільше українських біженців з усіх з федеральних земель Німеччини.
«За цю надзвичайно сердечну допомогу від імені нашої Церкви та народу України висловлюємо найглибшу вдячність», — подякував Патріарх УГКЦ.
Мюнхен став важливим центром церковного та етнічного життя українців в Німеччині. Тут є осідок екзархату та катедрального собору Покрови Пресвятої Богородиці УГКЦ. Після Другої світової війни тут зародилася Спілка Української Молоді. Мюнхен став домівкою для Українського Вільного Університету, освітнього закладу «Рідна школа», кількох українських суботніх шкіл.
«Мюнхен і Київ, Німеччину й Україну пов’язують глибокі та міцні духовні, політичні, соціальні й культурні зв’язки. Нинішня війна лише зміцнила їх. А сьогоднішнє запрошення підписати Золоту книгу Мюнхена є ще одним проявом вашої солідарності та підтримки нашого народу», — підсумував Глава УГКЦ.
Відтак Блаженніший Святослав підписав Золоту книгу Мюнхена. Варто зазначити, що рівно 59 років тому, 21 травня 1965 року, свої підписи у цій книзі залишили також британська королева Єлизавета ІІ та принц Единбурзький Филип, а 9 вересня 2006 року — Папа Римський Бенедикт XVI.
Мерії Мюнхена владики Постійного Синоду УГКЦ подарували ікону Богородиці, яка виготовлена з ящика з-під набоїв. Це — символ трансформаційного служіння Церкви в умовах війни. «Прийміть цю ікону як меседж, що ми, християни, можемо перетворити печаль і горе у радість Святого Духа», — сказав Блаженніший Святослав.
Золота книга Мюнхена — це почесний список осіб, які зробили значний внесок у розвиток міста. Її ведуть з 1818 року. До неї вносять імена видатних діячів у різних галузях. Зокрема, державних та релігійних. Золота книга Мюнхена зберігається в Старій ратуші міста і є доступною для публічного перегляду.