Глава УГКЦ з кардиналом Дзуппі молилися за справедливий мир в Україні

Глава УГКЦ з кардиналом Дзуппі молилися за справедливий мир в Україні - фото 1
У соборі Святого Петра в Болоньї (Італія) 1 листопада  Глава УГКЦ Блаженніший Святослав звершив Літургію за справедливий мир в Україні. До Болоньї Предстоятель прибув на запрошення місцевого архиєпископа Маттео Дзуппі, який водночас є Головою Єпископської конференції Італії та спеціальним посланцем Папи Франциска у справі пошуків шляхів до миру в Україні. На Літургії, окрім кардинала, із Главою УГКЦ співслужив владика Діонісій Ляхович і священики Апостольського екзархату в Італії.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

«Ваша Еміненціє, — звернувся до кардинала Дзуппі Глава УГКЦ, — у ці важкі, сумні, темні хвилини Ви запалили багато свічок: побували в Києві та Москві, Вашингтоні та Пекіні... Цією особливою місією, довіреною Святішим Отцем, Ви запалюєте свічки надії на мир в Україні, даєте надію двохсот тисячам українських дітей, викрадених росіянами, цивільним полоненим, які сьогодні справді не знають, чи матимуть завтра власне майбутнє».

Предстоятель УГКЦ подякував італійському народові і архиєпархії Болоньї за солідарність з Україною.

Архиєпископ Маттео Дзуппі розповів, що 60 років тому, у роки Другого Ватиканського Собору, Болонью відвідував Патріарх УГКЦ Йосиф Сліпий. А ще нагадав дуже актуальні слова митрополита Андрея Шептицького, сказані в розпал Другої світової війни: «Світ гине від браку любови, гине з людської ненависти!».

«Церква, яку Ви очолюєте, — звернувся кардинал Дзуппі до Блаженнішого Святослава, — сьогодні переживає жахливу несправедливу війну. Але ми знаємо силу вашої Церкви. Ми захоплювалися нею в часи радянських переслідувань — її вірністю Римській Церкві, її стійкістю у підпіллі, мученикам й ісповідниками віри».

«Вже місяці, а навіть роки жахливого часу для вас і всього українського народу. Але віра завжди випробовується життєвими бурями. Нашою силою є любов, яку Господь вклав всередину кожного з нас, святість, яка дає нам надію на перемогу над злом. Ваш біль є нашим болем. Ваші сльози є нашими слізьми. І ми молимося, щоб уже невдовзі могти оспівувати з вами радість миру, який буде і нашим миром. Миру, миру, миру для України і, тепер додаємо, для Близького Сходу!» — зазначив очільник італійського єпископату.

Кардинал Дзуппі наголосив, що Католицька Церква намагається захищати найменших — дітей, говорячи про місію, яку йому довірив Папа Франциск і «яка вже починає приносити деякі плоди». За його словами, необхідно вже сьогодні думати про організацію приїзду в Італію українських дітей, зранених війною.

Архиєпископ Болоньої подарував Главі УГКЦ мощівник із мощами блаженного Нікколо Альбергаті, уродженця Болоньї, який під час Флорентійського Собору 1439 року працював для об’єднання Західної та Східної Церков і трудився для встановлення миру в Європі у 1435 році. Підпис кардинала Нікколо стоїть на буллі Флорентійської Унії «Laetentur Coeli» поряд із підписом Київського митрополита Ісидора.

За ревне душпастирське служіння вірним УГКЦ в Італії Блаженніший Святослав подякував владиці Діонісієві Ляховичу, першому екзарху Апостольського екзархату в цій країні, а також о. Михайлові Бойку, душпастирю УГКЦ у Болоньї.

Звертаючись до українців, Патріарх УГКЦ закликав завжди пам’ятати про своє коріння і передати своїм дітям віру в Бога.