Глава УГКЦ з проводом Світового конгресу українців домовилися про подальшу співпрацю

28.11.2023, 09:15
Католики
Глава УГКЦ з проводом Світового конгресу українців домовилися про подальшу співпрацю - фото 1
Глава УГКЦ Блаженніший Святослав 27 листопада зустрівся у своїй резиденції в Києві з проводом Світового конгресу українців.

На зустрічі президент СКУ Павло Ґрод представив Блаженнішому Святославові нових членів управи СКУ, зокрема Андрія Шевченка, новопризначеного голову Місії СКУ в Україні. Він зазначив, що головними завданнями діяльності конгресу у час війни є інформаційна робота з місцевими урядами, розповідаючи їм правду про події в Україні. Іншим завданням є допомогти інтегрувати новоприбулих людей у вже існуючі громади, або створювати нові спільноти, щоб вони зберігали свою національну та культурну ідентичність.

Глава УГКЦ з проводом Світового конгресу українців домовилися про подальшу співпрацю - фото 125703
Павло Ґрод розповів, що діяльність СКУ має три головні напрямки — перемога, відбудова і тоді побудова та розбудова сильного українського світу. Президент конгресу підкреслив, що сьогодні вони передали для Збройних cил України 500 дронів — це чергова допомога, яку СКУ надав українській армії.
Блаженніший Святослав привітав президента та провід СКУ і подякував за зустріч. Він зазначив, що пріоритетом УГКЦ є перемога України. Перед початком відкритої агресії Росії в Україні прийняли закон про військове капеланство. Тому наразі понад 70 священиків здійснюють служіння у ЗСУ та інших структурах як капелани.

Глава УГКЦ зауважив, що іншим пріоритетним завданням Церкви під час війни є супровід усіх потерпілих, а головно родин загиблих, чи зниклих безвісти. Він також розповів про сертифіковану програму для духовенства «Зцілення ран війни», яка стартувала у вересні. Головна мета вишколу — навчити священиків надавати фахову допомогу й опіку всім потребуючим, які постраждали внаслідок війни.

Блаженніший Святослав зазначив, що цьогорічний Синод єпископів УГКЦ, який відбувався у Римі зосередив свою увагу на питаннях душпастирського супроводу постраждалих від війни. Синод затвердив низку постанов, які покликані допомогти Церкві якнайкраще послужити нашим вірним у різних частинах світу.

Сторони домовилися про продовження тісної співпраці Світового конгресу українців та Української Греко-Католицької Церкви задля перемоги України.

Тоді учасники обмінялися символічними подарунками.

Глава УГКЦ з проводом Світового конгресу українців домовилися про подальшу співпрацю - фото 125705

Павло Ґрод подарував Главі УГКЦ підсвічник, виготовлений із латунних гільз калібру 152 мм зі скляною інкрустацією з розбитого вікна в Лимані Донецької області. Всередині скла — уламок російської ракети С-300, яка зруйнувала будівлю.

Глава УГКЦ з проводом Світового конгресу українців домовилися про подальшу співпрацю - фото 125704

Блаженніший Святослав подарував уламок російського безпілотника, збитого біля Патріаршого собору Воскресіння Христового в Києві, а також медаль, яку було видано в рамках святкування 1125-ліття древнього Галича.