Глава УГКЦ закликав монашество Згромадження Воплоченого Слова з усього світу стати голосом стражденної України
Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.
Монахи і монахині прибули до України з країн Глобального Півдня, а також з Китаю, Африки та Західної Європи з нагоди архиєрейської хіротонії владики Теодора Мацапули, нового правлячого єпископа Мукачівської греко-католицької єпархії, який також належить до Згромадження Воплоченого Слова.
Блаженніший Святослав підкреслив важливість спілкування з представниками Глобального Півдня в контексті російсько-української війни: «Ми бачимо, що правда про Україну сьогодні дуже поволі проникає в країни Латинської Америки та Африки. І ми, як Церква, шукаємо необхідні засоби, щоб донести правду про Україну туди, де сьогодні про неї найменше знають».
Предстоятель УГКЦ розповів присутнім про трагедію війни і травми, які вона завдає українському народу, зокрема говорив про небезпечну ідеологію «русского міра»: «Сьогодні ця ідеологія, як новочасна християнська єресь, стає викликом для вірогідності проповіді Христового Євангелія».
Зустріч продовжилася у форматі «питання-відповідь».
Опісля світове монашество Згромадження Воплоченого Слова отримало переклад Послання Архиєрейського Синоду УГКЦ про війну і справедливий мир шістьма мовами. Блаженніший Святослав особисто вручив кожному з них цей документ, щоб вони могли поширювати правду про Україну у своїх країнах.
Провінційна настоятелька сестер Чернечої родини Воплоченого Слова в Україні сестра Марія Гошівська розповіла, що монашеству з різних куточків світу надзвичайно важливо було почути слово Патріарха Церкви-мучениці.
«Ми дуже вдячні Блаженнішому Святославові, що він зміг донести слово правди про війну і про те, що ми переживаємо, — зазначила с. Марія. — У різних частинах світу народ має відмінні думки та інформацію щодо війни в Україні. Тому так важливо в цій війні чути правдиве слово Церкви, зокрема нашого Патріарха».
Враженнями від зустрічі поділився також о. Гонзало Руїз з Італії. Він наголосив, що відчуває «моральний обов’язок більше молитися за мир і передавати те, що почув тут, у країну, у якій живе».